Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16/17 évesen tömegnövelés?

16/17 évesen tömegnövelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 6 hónapja edzek, 186cm magas vagyok, 16éves és 74kg, a súlyom jelenleg stagnál, ami számomra elfogadható, mivel ugye megyis le, jön is fel, tehát edzés mellett magamon látom a változást. De! Ősszel/télen már 1éve lesz hogy edzek, és 17 éves leszek. Mindenképpen szeretnék tömegnövelni a hidegebb hónapokban hogy dobjon rajtam tömegbe egy kicsit. A kajám most is rendbe, és a tömegnövelés alatt is áttudom majd alakítani az étrendem megfelelőre tehát ezzel nincsgond. tápkiegként a zöld Jumbora gondoltam(legmagasabb szénhidrát tartalmú), mivel vékony testalkatú vagyok. Ebből 8.8kg os zsák+étrend. Ez megfelelő lenne? Ki mit ajánl? Tömegnövelő mellé érdemes szedni a nap másik szakaszában sima tejsavó fehérjét? Arra is gondoltam hogy a jumbo bol 140g egy adag, és 40g ot reggel, 100g ot pedig edzés után. Nemvagyok benne biztos hogy ilyen fiatal szervezet egy akkora dózist hasznosítani tud egyben.



2016. márc. 12. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Magas ch es nagyon draga meg a tel hol van meg most volt

Vegyel feherjet ha akarsz es turmixolj bele rizst vagy zabpelyhet

2016. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én úgy csinálom hogy vettem tejsavófehérjét, meg gyors felszívódású szénhidrátot és azt 1:1 arányban edzés után
2016. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyáron is lehet tömegelni, nem kell megvárni a telet.
2016. márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Zöld jumbo Cukorbomba felesleges, de te most a télről beszélsz hol van az még? Meg csak tavasz eleje van most is el kezdhetsz tömegelni. Vagy most mi a terved megmaradni 74 kgnak telig?
2016. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A jumbot ne vedd meg, ha megvetted, akkor elég edzés után, de másik csomagra mér nem költenék. Nem éri meg, ha állandóan iszod az meg nem túl jó. Étrend kell ha tömegnövelni akarsz, de írtad is, hogy van/lesz. Tömegnövelő mellé nem kell pluszban még tejsavó, sőt magában is elég a tejsavó és az is edzés után, esetleg reggel zabbal. De ha megvetted a Jumbot, akkor elég edzés után egy adag és kész. A többi már az edzésen és pihenésen áll majd.
2016. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Most márciusban azért nem szeretnék még nekiállni, mivel az esetleg zsírosodás veszélyét ismerve, nemlenne jó ha nyárra egy jónagy adag zsírréteg kerülne rám. Addig tejsavó fehérje edzés után+jelenlegi étrend.

2016. márc. 13. 10:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy kicsit zsírosodsz? Nem lesz tőle meleged. Meg ugye nem a strandra edzünk.
2016. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez jogos, bár jelenleg 8.6%-os a testzsírom.
2016. márc. 14. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Az semmi, még zsírosodhatsz nyugodtan. Nem leszel olyan, mint Kathi Béci erőemelő korában.
2016. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!