Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításhoz melyik a jobb?...

Szálkásításhoz melyik a jobb? Heti 3-szor osztott, vagy heti 3-szor teljes testes edzés?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy neked bejön, van, akinek semmi baja osztott mellett sem (viszont nem fekszik neki a teljes testes ilyen-olyan okból), de a teljes testes mellett szól, hogy mindent megedzel heti 3-szor s ez elvileg jót tesz az anyagcserének. Kezdőknek ez a jó, a haladók pedig értsenek már annyit hozzá, hogy maguk is el tudják dönteni, az ő egyedi esetükben mi a megfelelő.
2016. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn, Csütörtökön, Vasárnap jó lenne teljes testes edzés? Minden edzés között kb 72 óra pihenő. Csak hogy legyen idő regenerálódni.
2016. márc. 5. 18:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Következő héten csúszik pár napot. Szerda, Szombat, és másik hétre átcsúszik Keddre. És így kijön a heti 3. És így tovább
2016. márc. 5. 18:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert bizonytalan vagyok hogy diétánál regenerálódik-e az izom 48 óra alatt.
2016. márc. 5. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem látok problémát a 72 órával, ha neked így tűnik jónak.

Én 48 órát használok, szerintem nincs gond a regenerációmmal, ha majd azt érzem, akkor ráérek ritkítani. A legelején éreztem, hogy 48 óra kevés, akkor több pihenő volt. Ha jobban megy, mint az előző edzésen, és semmi bajom nincs (fejlődést még nem sokat tudok felmutatni, de néhol látok azért változást), az nekem azt jelenti, hogy nem túl gyakori az edzés, de ez csak egy laikus kezdő empirikus megközelítése, bár nekem akkor sem tűnik rossznak. Kevés dolgot lehet fixen megmondani, mások vagyunk s pl. mit tudjam én, hogy mennyi regenerálódást igényel a te tested a te (ismeretlen) edzésed után? Ez változó.

2016. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én osztott párti vagyok, ha van 3 edzésed, de kinek mi jön be.
2016. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy valamikor lehet hogy nem lesz 3. És így csúszik 1-2 napot. És akkor a teljes testtel lehet jobban járnék.
2016. márc. 5. 18:46
 8/8 Sowilo ***** válasza:
Mindenképp jobban járnál teljes testtel. Végezhetsz pl. heti 1x 20 sorozatot mellre, semmi akadálya, de nem jobban jársz, ha inkább heti 3x végzel 7 sorozatot? Az elvégzett munka nagyjából ugyanannyi, viszont nagyobb súlyokat tudsz használni(nagyobb intenzitás), és mivel a fehérjeszintézis csak 48 óráig tart edzés után, így folyamatosan fenn tudod tartani, nem pocsékolsz 4-5 napot, mint a heti 1 edzésnél.
2016. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!