Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyobb fenék. Minél hamarabb....

Nagyobb fenék. Minél hamarabb. Hogyan?! .

Figyelt kérdés
14 éves vagyok 4 hónap múlva 15. Elég kicsi a fenekem:/ szinte deszka vagyok. Hiába mondják egypáran hogy jó, nagyon sok ember mondja hogy nagyon sovány vagyok:/. 44 kg vagyok:/. Mivel több zsírt nem szeretnék magamra, így izmokat szeretnék. Tényleg nem szabad még súlyzós edzéseket csinálnom?:/ Úgy hallottam hogy az nem valami egészséges de viszont csak súlyzós edzéssel lesz rajtam változás:/. Nekem nagyon fontos lenne ez alatt a 4 hónap alatt változtatni a fenekem. Szeretném, ha észrevennék rajta a változást. Milyen gyakorlatokat kell csinálnom? És ugye diétáznom nem kell? Mert azt olvastam hogy azt csak annak kell aki fogyni akar. Miket kell csinálnom, és hogyan? Remélem értelmes válaszokat kapok. Előre is köszönöm

2016. márc. 1. 18:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Paraszt:)

Hát, nem éppen. Tudod, bankett lesz suliban;)

2016. márc. 1. 22:15
 12/18 anonim ***** válasza:

Hat szerintem addigra nem lesz egy olyan csucs segged azert ne ugy akar hogy csinalod azokat amiket leirtam/irtak mert az elso 3 honap nagyabol az atmozgatasrol szol ezt nem erdemes kihagyni foleg gerinc ferdulessel

olyan segged lesz kb hogy a legtobb srac azert bele markolna egyet bar ez attol is fugg hogy most milyen

Ezert kertem hogy kuldj kepet

2016. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Aki ismer, az láthat változást, de ahhoz, hogy olyan feneked legyen, hogy csak ránéz valaki és azt mondja, hmm ez igen, biztos sokat edzett rá, ahhoz több év munkája kell.

(pl.: [link] )

2016. márc. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
szomorú...
2016. márc. 1. 23:39
 15/18 anonim ***** válasza:

13#: persze, meg szilikon. :) Ne Jennel példálózz.


Ez egy hosszú folyamat, idén nyárra nem lesz érdemi változás. Mindig azt szoktam mondani azoknak, akik január-március felé eldöntik, hogy hű majd nyárra így meg úgy szeretnék kinézni, hogy tűzz ki egy reális célt, és következő nyárra lehet is belőle valami. 3-4 hónap alatt nem fogsz megizmosodni, főleg nem fenékre, főleg nem ilyen testalkattal.

És igen, kell diétázni (spec. személyre szabott étrend, jelen esetben tömegnövelő étrend).

De ettől függetlenül nyugodtan elkezdhetsz edzeni, én a helyedben saját testsúlyos edzést csinálnék először, heti 4x, 2 felé bontva. A nap: saját testsúlyos anaerob gyakorlatok, B nap: ugrások, aerob gyakorlatok.

A nap guggolás, román guggolás, kitörés, hidalás, székre fellépés.

B nap guggolásból felugrás, guggolásban ugrálás, korcsolyázó ugrás, guggolásból ugrás előre, zsámolyra/székre felugrás, zsámolyról/székről leugrás guggolásba majd onnan előre vagy felfelé ugrás. Minden edzésnapon kiválasztasz 4 gyakorlatot, 4 sorozatot elvégzel belőle. Minden gyakorlatból megnézed hogy egyszerre mennyit tudsz megcsinálni, ha abból megy 4 sorozat, 5-öt emelsz az ismétlés számon, majd megint eléred hogy menjen 4 sorozat.

Guggolásból, hidalásból ha elérted a 4x30-as ismétlés számot, csinálhatod egy lábbal, meg kell tanulni.

Én 14 évesen, főleg úgy hogy lány vagy, nem végeznék felhúzást, guggolást súllyal is max. ha már megy az egylábas guggolás.

De kiegészítheted még pár gépes gyakorlattal, lábnyújtás, lábhajlítás, lábtoló, gépes lábemelés pl.


Kis segítség a gyakorlatokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=5YvtA9MxD78

2016. márc. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Meg az se artana ha aludnal este hamarabb kipiheni magat az izom
2016. márc. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 16/15ös:) Nagyon aranyos vagy:) Sokat segítettél:)

Utolsó, hát próbálok többet aludni, de általában napi 6 órát alszom:/ Vagyis hétköznap.

2016. márc. 3. 22:02
 18/18 anonim ***** válasza:
Hat egy 8 orat nem artana
2016. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!