Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek az alváshián...

Mi a véleményetek az alváshiányról, és a nagyon intenzív és sok edzésről?

Figyelt kérdés

A melóhelyem 2 óra utazás, és gyakran 12 órázom, szóval nem kifogásokról van szó, de nekem nem kivitelezhető a napi 8 óra alvás.


Ennek ellenére heti 6X edzem, amiből 3 edzés olyan 30.-45 perc, és a másik három 1,5-2 óra. Diéta rendben van, 5 nagy étkezés, 1-2 snack.


Egyenlőre fejlődöm, látványosabb a fizikumom, és a teljesítményem is lényegesen jobb.



Nektek személyes tapasztalatok alváshiánnyal kapcsolatban?


2016. febr. 27. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg bírod, addig nincs gond, de ha érzed, h egész nap fáradt vagy, nincs kedved edzeni stb, akkor vissza kell venni az edzés mennyiségből, vagy valahogy megoldani h többet alszol (napközbeni 1-2 órára ledőlés).
2016. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben én nem edzenék heti 4 napnál többet, a többi nap max kardió. Egyebként egyéni kinek mi az alvásigénye, nekem 7-8 óra kell, vagy fáradt vagyok, más 50 éves és 30 éve elvan napi 5-6 óra alvással.
2016. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én fiatalon, energia dúsan nagy hévvel mentem az előző munkahelyemre, lehetett túlórázni, több pénz, időm volt, csak edzettem mellette. Idővel elfajzott a történet odáig, hogy heti átlagban 70h ment el munkával + egyetem. Nagyon lassú folyamat, de olyan 1,5 év alatt napi 4-6h alvásokkal odáig jutottam, hogy semmi nem ment, valamint felelőtlenség magaddal és a környezeteddel, munkáddal szemben is. Nehéz bármire is koncentrálni, tanulni nem tudsz, vezetni is veszélyes, az még oké hogy az izomzat nem tud pihenni, de az ízületek is tönkre mennek, hiába van meg a napi kajád.

Nem lehet hosszú távon bírni, fiatalon pár hónapig, évig oké, de előbb utóbb valamit fel kell áldoznod.

Döntsd el, mit engedhetsz meg magadnak, mi az amit beáldozhatsz. Én felmondtam, munkahelyváltás, egyből minden jobban megy.

2016. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!