Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak fegfelelő kaják mellett...

Csak fegfelelő kaják mellett lehet kigyúrtnak lenni?

Figyelt kérdés
Járok konditerembe. Csak különlege ételekkel lehet kigyúrtnak lenni? Oha szoktam figyelni hogy naponta mennyi kalóriát viszek be, de ezt annyira be kell tartani?

2016. febr. 25. 09:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
1,5-2 g/ttkg, ha kezdő vagy 1,5 g/ttkg elég.
2016. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
tehát kilógramonként 1.5 ?
2016. febr. 25. 10:22
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, testsúlykilogrammonként 1,5 gramm fehérje!

Damadve egyébként eléggé beletrafált. Én is úgy gondoltam, ez mennyivel drágább lesz... Igen, van, ami drágább. De sok minden van, amit nem veszek meg, amióta életmódot váltottam. Így havi szinten kb. ugyanott vagyok.

Persze más, ha esetleg szülőktől függsz. Akkor viszont érdemes készíteni egy kalkulációt, amiben benne van nem csak az, amit szeretnél, hanem az is, amire ezután nem kell költeni, és így megkörnyékezni őket.

2016. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
én 60 kilós vagyok. Akkor nekem 90 g. fehérjét kell bevinnem naponta?
2016. febr. 25. 10:46
 15/18 anonim ***** válasza:
Kezdőként igen.
2016. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, 90 grammot. Az olyan 45 deka csirkemell vagy egyéb hús, kb egyforma.
2016. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem különleges ételek ám ezek. A csirkemell nekem is drága lenne, de úgysem enném meg, nem bírom a sovány húst. Én tojást eszem, amiből ugyan nem igazán olcsóbb a fehérje, viszont egy kupac zsír is jön vele, így mellé már nem sokat kell ennem, kis zöldség, olajos mag, ez-az és megvagyok. Ízben, tápanyagban is jó, s passzol hozzám.

Akinek a zsírszegényebb étrend való, az is beiktathat egypár tojást :)

S ott vannak a hüvelyesek, amik gabonákkal kompletté tehetők aminosavprofilt tekintve s mindkét csoport igen olcsó. Össze lehet hozni egy nem nagyon drága étrendet, némi hús (kicsit zsírosabbat is vehetsz, sokkal olcsóbban), némi tojás, némi sajt vagy túró, némi növény, akár ki is hagyhatsz 1-2 csoportot, a fő, hogy bevidd, amit kell. A szezonális zöldség nem drága, a rizs is igazán olcsó... Megoldható. Még ha nő is az ember kalóriaigénye, a drága fehérjét már nem kell nagyon emelni, simán bedob több olcsó szénhidrátot vagy zsírt és kész. Maximum ki kell tapasztalnia, hogy ő mivel fejlődik vagy zsírosodik, e téren is nagy a szórás. Fehérjénél is. Több embertől olvastam már, hogy 1 g/tskg-mal is jól fejlődik, de van, akinek 2 is kevés. A 1,5-2 azért egy biztonságos jó kis érték, ami szinte mindenkinek megfelel.

2016. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nem, csak begyúrtnak...
2016. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!