Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szálkásítsak? (Csak...

Hogyan szálkásítsak? (Csak aki érti magát)

Figyelt kérdés

Szóval le szeretnék szálkásítani nyárra.Az étrendem rendben van, a kérdésem inkább a tápkiegekre vonatkozik..szóval hogy is van ez? Tudom,hogy van Kardió és Aerob.Azt olvastam a sárga kapszulába,hogy az aerob javasolt szálkásításkor.HA jól tudom , akkor azért ,mert a kardiónál nagyobb az intenzitás,több izmot vesz igénybe a mozgás ,míg az aerobnál alacsonyabb pulzus mellett végzel kissebb intenzitású mozgást ami csak a kardiovaszkuláris rendszert dolgoztatja meg és az izmokat nem...és akkor adott a kérdés...Kell a BCAA az aerob edzésekhez ? Mert nem látom túl sok értelmét..Ha nem veszed igénybe az izomzatot akkor nem ürülnek a glikogénraktárak s akkor nincs értelme pótolni.A sárga kapszulában súlyzós edzés mellé aerobot javasol Bunny , de ha már úgyis van BCAA-m megpróbálkozhatok a kardióval is ? Az a célom ,hogy leredukáljam minimálisra az izomveszteséget.


A jó válaszok zöld pacsit érdemelnek! :)


Előre is köszönöm minden kedves válaszolónak.



2016. febr. 24. 19:16
 1/2 Szabi.L ***** válasza:

A BCAA semmilyen glikogénraktárat nem tölt vissza. Éhgyomros kardió a legnagyobb hülyeség. Mintha éhgyomorra végeznéd a súlyzós edzést. Biztos izomvesztéssel járna, főképp hosszú távon és a BCAA sem segítene.


Szóval maradjon az aerob, BCAA pedig tényleg nem számít túl sokat, max. ha versenyzel.

2016. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
BCAA nem tölti vissza a glikogént, az a glutamin, én ha tudok csak reggel megy aerob, előtte 10 gramm BCAA, ez a legjobb módszer számomra.
2016. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!