Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudjam hogy nem felesle...

Honnan tudjam hogy nem felesleges kondiba járnom? 16 l

Figyelt kérdés

Eddig három alkalommal voltam kondizni (nyilván nem várom el hogy már meg is látszódjon) és kiváncsi vagyok hogy mit kéne éreznem egy egy alkalom után.Mert izomlázam van rendesen,hiába nyújtottam le.De nem érzem magam olyan kimerültnek meg izzadtnak,mint pl az iskolába a 12 perces futás után.Abszolút kezdő vagyok,a súlyom ideális, izmosodni szeretnék.Eddig úgy csináltam,hogy 10 perc fokozottan gyorsított séta plusz 5 perc futás bemelegítésnek,valamint pl néhány guggolás meg vállkörzés.Azt a fajta bemelegítési módszert,hogy mindenből egy kisebb súlyos gyakorlatot,nem tudom alkalmazni,mert a legtöbbnél 10 kilóval csinálom a gyakorlatokat,max 15tel.Ezek után azt szoktam hogy szépen végigmegyek kartól a lábig és különböző eszközökön csinálok 3-4x10-15ös egységeket.Magánedzőm nincs,általába a többiektől lesem el mit hogy kell csinalni.

Szerintetek ettől fogok izmosodni?



2016. febr. 5. 18:38
 1/8 vfrtom ***** válasza:
Keress rá a shop builder hu-ra. Ott találsz edzésterveket. Meg tanácsokat. Legalább 1 hónap mire heti 3 edzés meglátszik. Az irány jó.
2016. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cortez70 ***** válasza:
Több hónap mire mások is látnak valamit, egy jó forma meg év-évek melója. Ez a türelmesek sportja.:)
2016. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Három dologgal egészíteném ki a srácokat.


1. Az izmosodáshoz jó étrend is kell. Vagy pedig kezdőként zsíros alap... de a fehérjebevitel, és a megfelelő ch forrás akkor is elengedhetetlen!

2. A 3x10-15-ös ismétlés szám akkor OK, ha nem megy több. Ha megy több, akkor a súly a kevés...

3. A sport soha sem felesleges. :)

2016. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!:) Rákeresek mindenképp.Ha esetleg be akarok iktatni még egy napot azt szerintetek mikorra tegyem? Hétfőn szerdán és pénteken járok.
2016. febr. 5. 19:11
 5/8 Cortez70 ***** válasza:
Elég kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés. Mellé mehet aerob, de erősítésnek elég 3 nap.
2016. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat!:) akkor utananezek valamilyen etrendnek is.
2016. febr. 5. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj azon, hogy alig érzed. Én eddig minden kezdőtől így hallottam. Meg kell tanulnia a testednek, hogy érezze az izmaidat, amihez idő kell. Egyszerűen még képtelen vagy tudatosan 100%-on végezni az edzéseket. Majd változik magától.

Csináld szorgalmasan, sok sikert! :)

2016. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valakit mindenkeppen kerj meg, hogy legalabb egyszer mutassa meg mit hogyan mert egy kezdo lanynak magatol kitatalni, hogyan epitsen testet eleg necces. Biztos van fiu osztalytarsad, ismerosod aki edz es szivesen segitene.
2016. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!