Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni kardio tréningre tippek?

Otthoni kardio tréningre tippek?

Figyelt kérdés

Heti kétszer, reggelente járok le (munkanapon) edzeni, főleg súlyokkal. Formálódok, látszik, hogy erősödnek az izmaim, viszont az a 3-4 kg zsír nem akar megmozdulni, ami rajtam volt/van.

Egy edző ismerősöm javasolta, hogy plusz egy nap egy órás kardiot iktassak be.


Mivel kedd-csütörtökön járok, a pihenőnapokat is beiktatva hétvégén lenne értelme. Akkor viszont a kislányommal szeretnék itthon lenni. Itthon milyen kardiotevékenységet tudok végezni?


Nő vagyok, de a tipikusan női (pl. Rubint Réka, stb) videóktól a hideg kiráz, inkább a férfiasabb stílus jön be. Bármilyen öltetnek, videónak nagyon örülnék, amit itthon, eszköz nélkül is tudok csinálni.


Tudom, hogy a futás kézenfekvő lenne, de olyan elemi undor van bennem a futással kapcsolatban, hogy azt az egyet nem szeretném. De bármi más, itthoni gyakorlatra nyitott vagyok.


2016. jan. 25. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy súlyzós edzésben pihenőnapod van, a kardió mehet nyugodtan. Taposógép, elliptikus tréner.

Én a bringának vagyok nagy szerelmese, tavasztól szezon!

Addig meg spinningre járok, keményen megdolgoztat.

2016. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A gépekkel az a gond, hogy ahhoz le kellene mennem a terembe. Mivel hétközben keveset tudok vele lenni, hétvégén nem szívesen mennék a terembe. Esetleg este, ha már alszik, de akkor meg tömeg van ott.

Itthonra nem szeretnék gépet venni.


Bringázni kimennék jó időben, de akkor szintén nem tudjuk hova rakni a gyereket, még két éves sincs, ő nem tudna eljönni velünk, csak évekkel később.

2016. jan. 25. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont ezt mondom, hétköznap is kardiózhatsz a teremben, amikor pihenőnapod van! ;)

De ha mindenképp otthonit akarsz, a youtube-on keress rá a Power Walk-ra. Nekem bejön.

Esetleg a családdal hosszú hétvégi közös séták? Bár az inkább aerob, de az még tán jobb, mint a kardió.

2016. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is bejön a power walking, ha nem tudok kimenni mászkálni, hiányzik, világéletemben mászkálós voltam, napi több óra gyors séta, teljesítménytúrák :D

Az kardió? Max. a futós verzióit gondolnám annak, bár ha nem az elejét csinálom, akkor begyorsulnak... A mozgásformák típusa sosem érdekelt, a szálkásításom úgyis a kalóriadeficitemtől függ. De nem vagyunk egyformák.


Én is várom, hogy legalább ez a pocsék idő múljon el, az új szezonban megpróbálok bicajozni, csak gyalogolni annyira jobb :D De időigényes és nem jutok el olyan messzire. Futni nem tudok s nem akarok én sem.

Persze gyerekkel nehezebb, ha nincs kire bízni s hátra sem lehet ültetni vagy valami...


Lehet azért keresgélni a neten, vannak szórakoztató és nekem elég kemény tornák, még nőktől is, pedig én sem bírom a nőcis ugrabugrákat a nőcis dumákkal, bár még mindig jobbak, mint a nőcis súlyzós gyakorlatok :D

De azért mi nők is tudunk normálisak lenni és normálisan edzeni.

2016. jan. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *Glissade* ***** válasza:

Amik kimondottan cardió edzések:

Én próbáltam már mindet!

Nem vagyok híve a "divatos" neveknek, viszont nincs lehetőségem edzéstervet írni, ezért kénytelen vagyok "divatos" edzést írni.

Keress rájuk, vagy menj el egy edzésre, állítsd össze saját tervedet:

- BodyArt DeepWork (saját testsúlyos intenzív cardió, interwall edzés rendszerrel)


- M.A.X. (30 perces, steppados NEM AEROBIC!, interwall edzés) Szerintem gyengébb, mint a DeepWork, bár itt is volt 170 a pulzusom. :)


- Tabata (ez nem tett rám nagy benyomást, a DeepWork és a Max jobb. Sőőőt Cross Trainghez ékelve kimondottan utántam Tabatázni)


- H.I.T. (ez nem próbáltam)


Elég belőlük heti egy, mert picit zabálják az izmokat.

Ha nem interwall cardióra vágysz, akkor fogad meg valamelyik előttem író tanácsát.

2016. jan. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Glissade* ***** válasza:

Ezek közül mind cardió edzés, csak az egyiket maxnak hívják a másikat pedig tabatanak, de lehetne akár Béla is.

Nem annyira lényeg melyiket csinálod, mint az, hogy hogyan csinálod.

2016. jan. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vettem egy olcsó szobabiciklit, hosszú távon az a legjobb befektetés.
2016. jan. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!