Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő fejlődni és hogy...

Mennyi idő fejlődni és hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtem edzeni és még elég kezdő vagyok a témában.

Guggolást pl 3-4x 10-es szériát csinálok, rúddal,de súly nélkül, bicepsz szintén sima rúddal bírom csak, tricepsz,támogatás 2kg-os súlyokkal, tudom hogy kevés.. :D

Ha már ezeket bírom rendesen, az ismétlésszámon vagy a súlyon növeljek először?

Jelenleg mindenre kb 1 gyakorlatot csinálok és heti 3x edzek.

Hogy érdemes csinálni a későbbiekben? Megköszönöm ha segítetek, személyi edző nincs as teremben és egy másik nő szólt ma rám így is guggolásnál,hogy nem éppen csinálom jól.


Ja és az edzések után nem nagyon van izomlázam, ez rossz, vagy míg szokom a mozdulatokat,gyakorlatokat,súlyokat és egész testes átmozgató edzést végzek,addig nem is kell,hogy legyen? A gyakorlatok alatt érzem,hogy már fáj, és dolgozik az izom,de izomláz nincs.

Köszi előre is :)

20N


2016. jan. 21. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az izomláz önmagában nem jelent semmit, ez csam egy tévhit, hogy akkor dolgozott rendesen az izom, ha izomláz van. Az elején a heti 3 edzéy átmozgató legydn, úgy ahogy most is csinálod, minimál súlyokkal, amivel megy 10-12 ismétlés szabályosan. Kis izomcsoportokra elég 1 gyakorlar, nagyobbra mehet 2. 1-2 hónapig mehet ez, aztán lehet picit emelni a súlyokon, de egyenlőre tanuld meg a helyes kivitelezést és szoktasd a tested.
2016. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Cortez70 ***** válasza:
58%
Ha majd könnyedén megy 12 ismétlés, akkor emelhetsz picit, hogy megint csak 9-10 menjen sorozatonként.
2016. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindkettőtöknek :)
2016. jan. 21. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!