Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ejtsem ezt az ötletem, vagy...

Ejtsem ezt az ötletem, vagy működhet?

Figyelt kérdés

Na én ellentétben azokkal,akik a lábnapot kihagyják, csak lábra és fenékre szertnék edzeni. Ha elkezdek tömegelni és csak ezekre a részekre edzek, hányszor csináljam,heti 2x vagy 3x? És ne e lehurrogjatok légyszi,nekem a felsőtestemen lévő izom már pont elég,nem akarok izmosabb karokat meg hátat.

És mellé kell-e kardió ,vagy elég az edzés?


2016. jan. 19. 19:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, 20N
2016. jan. 19. 19:37
 2/8 Cortez70 ***** válasza:
73%
Szinten tartó edzés nem ártana felsőtestre. Lábra nyomhatod heti kétszer a guggolást, kitörést, némi lábgépezést. De ne a pinatárogató gépre gondolj, hanem lábnyújtó- és hajlító gépekre + lábtoló gépre. :) Ha heti egyszer edzenéd, akkor kell rá vagy 4-5 gyakorlat, heti kétszer edzve csökkentheted a gyakorlatok, sorozatok számát, hogy tudj regenerálódni pár nap alatt. Kardi mehet heti párszor, az nem árt tömegeléskor sem .
2016. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jó, sem a gerincnek, sem neked, akkor ne edz semmire, de komoly tartásbeli problémákat okozhat.
2016. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Ez attól függ mennyire bírod a terhelést. Én először heti 2-vel kezdeném, aztán áttérnék a heti 3-ra.

A lényeg, hogy ütemezve legyen mindig a terhelés, tehát legyen az edzések között minimum 1 pihenő nap.


A kardió az nem csak a kondi mellett hanem még más sportok mellett is ajánlott. Ha csinálod mellette, az sose baj. Eltekinthetsz tőle, de ártani biztosan nem fog.

2016. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk heti 2 lábnap és egy felsőtest ez már jobban hangzik? Csak mert azt sem akarom hogy valamit elrontsak,csak inkább arra a testtájra szeretnék jobban koncentrálni,amiből az égiek nekem kevéskét szántak. :D
2016. jan. 19. 19:48
 6/8 Cortez70 ***** válasza:
75%
Úgy jó lesz, de muszáj felsőtestre is edzeni.
2016. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értettem, köszi mindenkinek!
2016. jan. 19. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:

heti 3 edzés:

1. Láb

2. Felsőtest

3. Láb

2016. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!