Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az öntözést szeretném automati...

Az öntözést szeretném automatizálni a kertben áram és benzin/dízel nélkül. Az ötletem működhet?

Figyelt kérdés
Az egyhetes nyaralásunk alatt szinte minden annyira tönkrement a kánikulában, hogy azóta sem jöttek helyre a palánták. Arra gondoltam, hogy valamiféle csepegtető csöveket vezetnék be egy 1000 literese tartályba és ebből szivárogna ki így a víz. Van valakinek tapasztalata ilyennel vagy esetleg más ötlete? Az utcabeli részeges Józsi/Pista stb. bácsik felkérését kérem hanyagoljuk.

#öntözés #kert #csepegtető öntözés
2015. szept. 9. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha magasra teszed a tartályt akkor működik
2015. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A mulcsozásos technológia védi a talajt a kiszáradástól (olcsóbb, mint a talaj fóliás letakarása.
2015. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Láttam videókat a csepegtető ejtőtartályos öntözésről. A kis furatok nem tömődnek el a homokos víztől?
2015. szept. 9. 10:43
 4/13 anonim ***** válasza:

nekem működik de nem tart egy hétig ki. az 1000 liter víz nekem 1 óra alatt ki tud menni az egész. ez 40 nm-t locsol 50 méter cső van benne 20 centinként milis furat saját gyártmány (földieperhez csináltam) nagyon meghálálta idén. ezt egy hét alatt engedem ki 200-250 litert naponta reggel és 2-3 nap pihi mikor hogy jön ki hogy fogy el, de nagyon jó, plusz van olyanom is hogy 50 centinként fúrt ez már a krumplihoz paprika paradicsom káposzta pont a tövéhez fúrva ez a rendszer már viszont 300nm-t locsolt idén de jövőre sokkal többet megcsinálok ezt már viszont a szivattyú nyomta ennyit már nem jó gravitációsan kb 50-60nm amit jól elbír és nem kell a tartály jól kiemelni ígyis nagyon jön a víz a saját súlyától nekem csak a földön van. és lehetőleg vízszintes legyen a terep ha gravitációs

A gyári csepegtető csövekhez általában nyomás kell de amékhez nem kell nyomás azonis kicsi a furata is így szűrő is kell hogy ne tömődjön el rögtön.

hát végülis ha meg nagy területet akarsz akkor nem tudod megúszni áram nélkül.

lehet venni időkapcsolót nem nagy összeg rárakod a szivattyút oszt időközönként ahogy be van állítva bekapcsol és locsol

2015. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

T. 4-es válaszoló!

Milyen csövet használtál?

2015. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
nincs valakit megkérni, hogy locsoljon amig elvagy??
2015. szept. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok 25-ös kpe csövet használtam. végülis vannak hibái ennek a verziónak de így volt nekem a legolcsóbb mert mindössze az idomokat (L T) vettem 10000-ért és működik annyi hogy a gerinc ha vastagabb volna nagyobb területet is elbírna mert így a gerinc nem tud annyit szállítani hogy egységesen jöjjön mindenhol de ez már csak részlet kérdése amúgy locsol szépen és mindenem gyönyörű volt idén.

Meg végülis abból jött ez az ötlet hogy megkéne csinálni hogy a kutunk elhomokosodott és már naponta csak 4-500 liter vizet tudott és azt okosan kellett beosztani, de már megoldódott az is mert fúrattunk egy 40-es csőkutat 26m mély azóta annyi víz van amennyi kell. De ugyan úgy használom a rendszert mert sokkal kényelmesebb a locsolás és továbbra se kell pocsékba locsolni kevesebb a szivattyú munkája meg nem gazosodik úgy.

hátránya annyi hogy tavasszal össze kell szerelni meg őszzel össze kell szedni hogy tudjuk elvégezni a földmunkát, meg hogy oda kell figyelni ha kapálok hogy ne daraboljam össze.

Jah de ha azt szeretnéd hogy kibírjon egy hetet az öntözésed 3-5 centin a fűnyírós füvet szépen beteríted a palánták alá/közé és ha jol meglocsolod annyit kibír mire megint kapna vizet. volt ahova ezt csináltam annyi hogy nem nagy az udvar így kevés amit betudok teríteni.

De pl az eper közé meg szalmát tettem 5-7 centin az is nagyon jó kiszáradás és gazosodás ellen

2015. szept. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

A mulcsozás én is alkalmazom.

A csöpögtetést elsôsorban a bokrokhoz [málna, ribizli] szeretném és a palántákhoz.

Tettél be valamilyen szûrôt a csöpögtetô elé?

2015. szept. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem semmit ami a szivattyúról megy abban a fúrt kút alján van szűrő ami azon fejön az nem tömíti el a csövet de amit a tertályból locsolok ahoz se tettem. hát saját gyártmányú a cső ha eldugul megpiszkálom vagy a fúróval megtolom ha nem egít akkor melléfúrok. de nem jellenző hogy eltömődne a gyári az igen mert kissebb a furata, nekem meg mindegy volt hogy mekkora csak a milis fúrót be is tudtam fogni meg meg azzal lehet úgy dolgozni hogy ne törjem el minden fúráskor meghát ettől kissebbet csak rendelésre és drágán kaptam volna
2015. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értem!

Akkor a milis elég, vagy ha van elég vízhozam és több kört tudok kiépíteni (nem egyszerre üzemelve) akkor lehet nagyobb?

2015. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!