Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéssel kapcsolatban kérdezné...

Cabelas_xD kérdése:

Edzéssel kapcsolatban kérdeznék, mégpedig lehet különböző intenzitás növelő technikákat alkalmazni 6-8 héten keresztül? Ez alatt értem az 5 db intenzitásnövelő technikákat minden héten más-más technikát használva! Túledzés lehet belőle?

Figyelt kérdés

2 éve edzem, naturálban. A súlyom 81 kg-ról 91 kg-ra ugrott, endomorpf testalkatú. A kajám olyan 80-90%.Agyatlanok kíméljenek, csak hozzáértők tanácsát várom.

Nagyon meg untam a monoton edzést, ritkán alkalmaztam efféle technikákat, mert nem voltam tisztában ezeknek tudatos használatával.



2016. jan. 2. 08:54
 1/10 Cortez70 ***** válasza:
11%
Használhatsz minden héten más technikát, úgyis érzed ha már sok lenne. De minden edzésre nem tennék be ilyet naturálban.
2016. jan. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Naturàlban semmikèpp. Csak nèha vagy időlegesen hasznàlj intenzitàs növelő technikàkat.(valójában az izomfeszülès időtartamàt növeli, az intenzitàs a terhelès(súly) nagysàgàt jelenti szaknyelven)
2016. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz intenzitásnövelő technika alatt? Mert a szuperszett, vetkőző sorozat, triszett... mind az, és ezek mehetnek folyamatosan is.
2016. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Saxx, még gondolok erőltetett ismétlésekre, negatívok kihasználására, pl. bicepsznél a 21 vagy 28 azás.
2016. jan. 2. 09:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, akkor továbbra is játszak az ismétlésszámon, a pihenőidőn valamint a gyakorlatok sorrendjével?
2016. jan. 2. 09:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha minden héten más technika megy, hogy fogsz fejlődni a súlyokban?
2016. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De amugy mehet de én inkább a kiegészito gyakorlatokra raknam oket.

Legyen pár nagy összetett gyakorlat, minden edzesen 1-2 amiknek megadod az idot es a figyelmet, es azokban inkabb erosodni probalsz,

De mehetnek gépes vagy izolációs gyakorlatok utána ahol meg szuperszettezel, vagy vetkozo sorozatot csinálsz, vagy rest pause-t vagy amit érzel

2016. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az efféle módszerek csak 6 hétig mennének, aztán vissza állnék a rendes kerékvágásba, csak egy kicsit törjek ki a megszokottból.
2016. jan. 2. 10:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ezekre gondolsz mehet folyamatosan, és ahogy írják gyakorlatfüggő. Pl alapgyakorlatnál jobb a piramis, vagy sima egyenes sorozat, de egy guggolást tartalmazó triszettnek nem sok értelmét látom, az a súlyok rovására megy (persze vannak speciális esetek).
2016. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm mindenkinek a lényeges válaszát :)
2016. jan. 2. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!