Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szégyen, ha 19 éves fiú...

Szégyen, ha 19 éves fiú létemre csak 6.5 kg-val tudok szabályosan bicepszezni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 6. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít, hogy mennyivel bicepszezel. Az erőt az összetett gyakorlatokban lehet lemérni, fekvenyomás, guggolás, felhúzás. Plusz fej fölé nyomás, húzodzkodás stb.


De amúgy ha azok se mennek nagy súllyal, az sem gond. A helyes végrehajtásra törekedj, azt idővel úgyis jobb lesz.

2015. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Sokkal többet ér 6,5 kg-al SZABÁLYOSAN dolgozni, mint 16-al szabálytalanul, teljes testből rángatni a súlyt. (ahogy nagyon sokan teszik).

2015. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
igy van kettesnek igaza van, majd fejlődsz
2015. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 dirtboy ***** válasza:

az meglehetősen kevéske súly,nem tudom hogy sikerült ennyire /gyengének/ maradnod 19éves korodra.

már bocsi,nem bántásból írtam,őszinte vélemény.

azért bízom benne hogy ez a súly nem kétkezes gyakorlatra van hanem 6,5kilós egykezesek.

2015. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szégyen. Az előbb a párom kezébe adtam a 6 kilós kézi súlyzómat (36 éves könnyű fizikai munkát végző férfi, nem edz, csak biziklizik és dolgozik a ház körül), körülbelül ott lehet a szintje. Én egy kicsit gyengébb vagyok, remélem, majd változtatok rajta (totál kezdő 39 éves nő, de én legalább akarok edzeni, ő pedig nem). Pedig a bicepsz a kedvenc izmom. De innen lehet fejlődni :)


Nem hoz ám a nem túl sportos, bár mozgást is tartalmazó élet automatikusan annyi erőt, hogy ennél erősebb legyen az ember. Tuti sokan még sokkal gyengébbek, bár azok már nagyon rosszul csinálnak valamit. A párom 19 évesen jóval kevesebb izommal rendelkezett, az biztos.

Akik sportolnak s használják a karjukat, azok persze más szinten mozognak.


De mindegy, hol állsz most, a fő, hogy szabályosan csinálod, rendszeresen, nyilván viszonylag gyorsan fogsz fejlődni erről a szintről, főleg, ha még az étrended is rendben van.

(Nekem a hasizmom nem létezik az edzést elnézve, szinte azonnal kikészülök bármilyen hasizomgyakorlattól. Látványosan borzalmas vagyok benne, az összes többi izmom áll egy harmatos alapszinten, a hasizmom sehol. Pedig hát létezem, tudok járni... Az élethez is kell valami hasizom, nem? Furcsa dolgok ezek.)

2015. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

dirtboy


Kezedbe adok két 7-es súlyzót aztán nyomjál már nekem vele 100 váltott kezes bicepszet. 50-nél már zokognál még akkor is ha 50-es karod van...


Ha a srác mondjuk 15-öket tud csinálni a súllyal az nem jelenti, hogy hűű de gyenge, csak nem Arnold 2. Majd fejlődik, nem értem miért kell baxtatni.

2015. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 dirtboy ***** válasza:
0%

Örülök hogy ilyen jól ismersz,régi cimborám lehetsz biztos.

Nem basztattam csak nem stílusom ez a benyalok stílus hogy jó az majd fejlődsz,nem ez a lényeg csak hogy szabájos stb stb f aszság amit mondani szokás csak hogy jó kedve legyen.

6,5kg igen is kicsike súly egy 19éves fiúnak.

2015. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 15 évesen ment már 10 kilóval is. Most 16 vagyok már 20 a maxom. És nem rángatózok. Persze, fejlődik majd. De itt látszik, hogy mennyire rossz a magyar testkultúra. A tesi óra semmi, nem ad erőnlétet. Vissza kellene vezetni a katonaságot.
2015. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Fingod nincs hány kiló / cm a srác, fingod nincs hány ismétlést csinál vele de rávágod, hogy kevés.


Ezért sugalltam óvatosan, hogy azzal a pille könnyű súllyal csinálj már 100 ismétlést és összexarod magad akár milyen vagány vagy, de többet jártál a terembe, mint az iskolába ahogy látom...

2015. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
#9: Az 50-100 ismétléseddel törölgetheted a popsid, mert semmit nem ad az erődhöz, izomtömegedhez. És bárki megcsinál ennyit, akinek már van edzésmúltja. 6 kilós súlyzó pille könnyű, fel is dobom neked 100x szabályosan, sőt még a pélómon is pörgetem, ha kéred.
2015. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!