Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsírok bevitele?

Zsírok bevitele?

Figyelt kérdés

Hi!


Tömegelésnél eddig nem figyeltem a zsírbevitelre, de kb. egy hónapja már azt is mérem, 1g /tskg. A kérdésem az lenne, hogy az úgy jó lehet ha ezt többféle olajból biztosítom (lenmagolaj, tökmagolaj, szőlőmagolaj, szezámolaj, ilyesmi). Nagyjából ezekből áll most a zsírbevitelem 50-60 százaléka, a többi a szokásos kajákban van alapból.



2015. okt. 11. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
persze hogy jó, meg még ha úgy van mehet tojás sárgája, mogyoró, dió, mandula, omega3, mogyoróvaj stb stb
2015. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt el is felejtettem írni, hogy mogyoróvajat is szoktam venni és persze a szokásos kiegészítők mellett krill olaj kapszulát. Az a helyzet, hogy 5g /tskg szénhidráttal kezdtem a tömegelést, de 2,5 hónap alatt nagyon dagadt lettem, úgyhogy visszavettem 4-4,2 g-re, és mellette megy most az 1g /tskg zsírbevitel, ami előtte csak kb 0,3-0,4g lehetett. Remélem így hatékonyabb lesz, amúgy a kajám, edzésem teljesen OK, mellette minden hónapban bevásárolok tápkiegből is (tömegnövelő, fehérje, aminok, multi, izületvédő, kreatin).
2015. okt. 11. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:
tápkiegek teljesen fölöslegesek, semmivel nem jobb 20 grammnyi fehérje tejsavóbol, mint csirkéből vagy tojás fehérjéből, csak arra való, ha pl nincs időd enni, mondjuk reggel, akkor megiszod. szerintem amit tudsz, mindent vigyél be szilárd tápanyagból. telejsen fölösleges tömegnövelő, fehérje, és aminósav. egy jó rizs + csirke + banán + brokkoli + mogyoró edzés után, ugyan úgy meg van benne minden, sőt, több. ez a sport erről szól, hogy kitapasztald magadnak, miből mennyit, mennyi ch és zsir kell ahhoz hogy tudjál "lean bluking"olni, azaz ne zsirosodj be, hanem pont annyit vigyél be, amennyit felhasznál a szervezet izom épitésre, és ha nincs fölösleg, nincs miből zsirt lerakni. viszont iknább egyél 100 kalóriával többet, mint kevesebbet! tömegelés alatt nem probléma 1 vagy 2 kiló plussz. sok sikert az edzéshez! kérdezhetsz ha érdekel valami. ja és tápkieghez még annyit, hogy talán a vitaminok és az ásványi anyagok amelyek nem fölöslegesek, ha többet viszel be, azt max kipisiled.
2015. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!