Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Válledzésnél mellről nyomás...

Válledzésnél mellről nyomás előtt bemelegítésnek elég ha sima rúddal nyomok 8-at, utánna pedig 30kg-val is 8-at? Utánna pedig megyek a széria súlyra ami 50kg. Ez az edzés első gyakorlata.

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 17:28
 1/4 A kérdező kommentje:
+ még előtte 5-10 perc kar, vállkörzés... meg ilyenek
2015. okt. 6. 17:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Bemelegítés céljából végezhetsz fekvőtámaszt, húzást hátgépen, súly nélküli guggolást, karkörzést és különböző nyújtógyakorlatokat.


A válledzés előtt bemelegítés céljából vegyél 15-20 kilós súlyzót, és csinálj 20-30 ismétlést, hogy a vér jól átjárja az izmokat.


Bármilyen izomra dolgozol minden alkalommal így járjál el, hogy könnyű súllyal bemelegítsd az izmaidat, ezzel megelőzheted a sérüléseket, vagyis a kellemetlen izomhúzódást.

2015. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
amit írtam annyi elég?
2015. okt. 6. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy szoktam, mint az előző.

Edzés elején fekvőtámasz, körzések, nyújtások, utána lábgyakorlattal szoktam kezdeni, általában guggolással, attól bemelegszek. Ha fekvenyomással kezdek, akkor bemelegítem egykezesekkel a vállakat, csinálok 30 körzést még karonként és utána megyek üres rúdra, abba nyomok húszat, utána jön egy kis súly, abba megy 10-15 és utána szériázok. Guggolás előtt például érdemes sima üres guggolásokat csinálni. Először mindig kis súly, és 2-3 bemelegítő szett nem árt + enyhe gimnasztika, fekvőtámaz, húzódzkodás, tolódzkodás. Hátazásnál például szoktam kicsit húzódzkodni és csak aztán megyek gépre.

2015. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!