Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utánra tejsavó fehérje?

Edzés utánra tejsavó fehérje?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy edzés utánra gyors felszívódású fehérje kell mert hogy a bedurrant izmokhoz az jut el a leghamarabb és ezért nagyon hatékony. Na már most arra lennék én kíváncsi hogy ez mégis mennyit javítana a fejlődésemen?
2015. szept. 5. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
naturál egyáltalán nem számít, hogy csak szilárd táplálékból viszed be a makrókat, vagy használsz kiegészítőket, semmi különbség nincs aközött, aki használ ilyen kiegészítőket és aközt, aki nem... profiknál ahol tényleg mindent ki kell grammozni, lehet jelentősége, de egy natural hobbi testépítőnek csak kényelmi szempont.
2015. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én a közvetlen edzés utánira gondoltam nem a minden napos kaja kiegészítésre.
2015. szept. 5. 16:43
 3/7 A kérdező kommentje:

"Edzés után nagyjából 15 percen át áll nyitva az úgynevezett anabolikus kapu. Ez azt jelenti, hogy ebben az időtartamban a szervezet sokkal jobban tudja hasznosítani a bejuttatott tápanyagokat, mert kiéhezett állapotban van (ez az egyik oka, hogy edzés közben nem kell enni), és sokkal hatékonyabban is épít be mindent, amit adunk neki. Ezáltal töltődnek vissza a glikogén raktárak, vagyis az izomzat szénhidrát raktárai, ami fontos kulcs a fejlődéshez és a regenerációhoz."



Erre gondolok. Hogy mégis megéri-e beruházni tejsavóra.

2015. szept. 5. 16:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja valaki szerint meg 2 óráig van nyitva, olyat is olvastam hogy 48 óra, mások szerint nincs is ilyen. Döntsd el te, ha van pénzed, vegyél, ártani nem fog.
2015. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ez az anabolikus kapu, a tápkieg gyártó cégek fantázia szüleménye... de sok hülye mindent megvesz, ha egy tápkiegeket árusító cég a fórumán vagy a blogján megmagyarázza neki, hogy miért jó...

ahogy mondtam natural hobbi testépítőként semmi különbség nincs aközött, aki csak szilárdat eszik és aközt, aki kiegészítőket is fogyaszt... semmi...

ha majd profi kártyád lesz, és versenyre készülsz, akkor lesz értelme minden egyes elfogyasztott grammról, hogy tudd, hogy azt éppen miért fogyasztod el.


De natural, az edzés utáni fehérje és szénhidrát, pusztán kényelmi célokat szolgál.

2015. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2015. szept. 5. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:
fölösleges. ha számít is valamit, az nagyon minimális. a fejlődéseden nem javítana
2015. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!