100 g zabpehely-ben van kb 14g fehérje. Azt egyáltalán ne számítsam bele a napi fehérje szükségletembe? (tömegnövelés)
A legnagyobb értékű fehérjék az állati eredetűek - tojás, hal, szárnyasok, húsok és tejtermékek alkotó részei. Lényegesen kevesebb értékük van a növényi eredetű fehérjéknek (mert nehezebben épülnek be)- babban, rizsben, kukoricában, borsóban és különböző dió és mogyoró fajtákban találhatók. Hogy a szervezetünk fel tudja őket jobban dolgozni, fogyasztásuk az állati eredetű fehérjékkel együtt ajánlatos. Csak az állati eredetű fehérjét számítsad bele a napi fehérje szükségletedbe. tskg 2g fehérjére van a testnek szüksége. A testépítő izomzata többnyire az állati eredetű fehérje fogyasztáskor gyarapodik növekszik gyorsabban. A szénhidrátok emelik a vércukor szintjét és ellátják az izmokat energiával. A tápláléknak bizonyos mennyiségű szénhidrátot kell tartalmaznia napi fogyasztáshoz tskg 4-5g a test energiaszükségletének fedezésére, hogy fel is tudja használni a meglevő fehérjét. A zsír szintén fontos az egészséges táplálkozáshoz. Hőt ad le a testnek, és biztosítja a szervek és a szövetek optimális működését és állapotát. Ezenkívül ez az A, D és E vitamin oldóanyaga.
Ezeket a dogokat azért írtam le válaszomba neked, hogy biztos legyél a dolgodba.
Az oké, hogy jót akarsz neki, de ne írj már hülyeséget.
" Lényegesen kevesebb értékük van a növényi eredetű fehérjéknek (mert nehezebben épülnek be)"
Mit jelent az, hogy "kevesebb értékük van"? A biológiai értékükre gondolsz? Azt az alapján állapíthatjuk meg, hogy megvan-e minden esszenciális aminosav benne, és hogy milyen gyorsan szívódik fel. Beépülni mindenféle fehérje ugyanolyan könnyen épül be. Először a szervezet szétbontja aminosavakra, majd azokat építi be, ekkor meg már nem számít, hogy állati, vagy növényi, mert a leucin az leucin, akárhonnan is vitted be.
Tehát összegezve: a növényi fehérjék biológiai értéke alacsonyabb. Ez azért van, mert nincs meg bennük minden esszenciális aminosav, és lassabb a felszívódásuk, mert nehezebben bontja őket a szervezet.
Amit tehetsz: kombinálod őket, úgy, hogy kiegészítsék egymás aminoprofilját. A felszívódás nem baj, ha lassú, kivéve edzés után. Edzés után érdemes tejsavófehérjét inni, vagy tojást enni(zsiradék nélkül, legjobb ha főzöd), mert ekkor előnyös lehet a gyorsabb felszívódás.
Ez a fickó jól elmagyarázza, és példákat is mond: https://www.youtube.com/watch?v=fyBqDbrNqxc
(nem vagyok vegán)
Akkor kiegészítem, hogy mit jelent, hogy kevesebb értékük van a növényi eredeti fehérjéknek.
Az állati fehérjék mind a nyolc aminosavat tartalmazzák, a növényi eredetű fehérjékben nincs meg az összes aminosav. A természettudomány azt a fehérjét tartja teljes értékűnek, amely az összes, az adott élőlény számára esszenciális aminosavval rendelkezik.
Én semmiképpen nem írtam hülyeségeket, ahogy azt te állítod. Én a lényegre törő dolgokat érthetően le írtam tömören. Te is ugyanazokat gondolatokat írtad le, amit én, azokat jobban kifejteted, vagy kiegészítetted. A feltett kérdésre ugyan az a válaszom, csak az állati fehérjét kell beszámítani a napi szükségletbe a testépítőknek. Ez a lényege ennek dolognak
# 6
Még mindig elsiklottál afelett a tény felett, hogy ha két megfelelő növényi forrást kombinálsz, teljes aminosavprofilt kapsz. Általában minden növényi forrásból más aminosavak hiányoznak, így ami az egyikben nincs, megvan a másikban.
Ebben az esetben miért is nem kell beleszámolni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!