Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó volt ez a bicepsz-láb edzés?

Jó volt ez a bicepsz-láb edzés?

Figyelt kérdés

Bicepsz:

Francia rudas bicepsz állva 3 sorozat

Scott pad 4 sorozat

Kalapács bicepsz 4 sorozat


Láb:

Hack Guggolás 4 sorozat

Kitörés 3 sorozat

Lábhajlítás 3 sorozat

Lábtolás 3 sorozat

Lábnyújtás 2 sorozat



2015. aug. 24. 15:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A testépitők a kiváló genetikájuktol és a mértéktelen koxhasználattól lettek akkorák. Annyi kox mellett a sokgyakorlatos heti 1 edzés a megfelelo.

A kérdező nem költ évi több milliót szteroidokra ezért nem úgy kell edzenie.

Lehet hogy szép izmos lettél 14 év alatt, de nem az edzéselméleti ismereteidnek köszönhetően, hanem inkább annak ellenére.

2015. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én nem 14 év alatt lettem ám izmos.

Sőt, kb. 5-6 éve a család és a vállalkozás mellett már nem a testépítés az életem, "csak" edzek, hogy ne legyek olyan, mint az átlag, egyáltalán nem vagyok top formában.

Edzéselmélettel meg ne gyere, hidd el, hogy csináltam teljes testes edzéseket is, sőt néha most is, tapasztalat, hogy egy szint fölött már nem lehet vele úgy fejlődni és ehhez nem kell kox.

Májbetegségem miatt nem koxoltam soha, mert azzal aláírtam volna a halálos ítéletemet.

2015. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De a kerdezo boven nincs azon a szinten.
2015. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még nincs azon a szinten, de:

1. nem kell azon a szinten lenni ahhoz, hogy osztottan eddzen,

2. nem elég csak guggolni akkor sem, ha teljes testes edzést végez.

2015. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy szép izmos lettél 14 év alatt, de nem az edzéselméleti ismereteidnek köszönhetően, hanem inkább annak ellenére."


Ezt be kellene keretezni és kihelyezni a "testépítés" kategória kérdései fölé, az ICF linkjével együtt. :D


Heti 5x5 guggolástól 68 centi körbe a combom (most mértem, amúgy nem érdekel :D). Igaz, nem vagyok testépítő, és szerintetek dagadt is lennék. Ahogy fogdosom itt rajta a zsírt, vegyünk le belőle 3 cm-t (ami sok, mert nem a lábamra hízok, szemre kb. 1.5 - 2cm-nek mondanám). Ha 3 centit elveszünk a zsír miatt, az 65 centi.


Igaz, a lábamat edzi még a heti 2 deadlift, 10x3 és 5x2 + felvezetések.


Ugyanígy edzett minden old school testépítő, és kiröhögtek volna minden idiótát, aki ma "csúcsösszehúzás" meg "time under tension" meg "érezd égni az izmot" és hasonló hülyeségekről beszél. Erőemelőként edzett a legtöbbjük, később pedig, mikor tudtak már valamit az edzésről, népszerű lett az 5x5-ös felosztás.


Mivel képet nem fogok feltölteni egy ilyen oldalra magamról testképzavaros kisgyerekeknek, ezért be kell érnetek ennyivel:


Ez a láb kb. akkora lehet, mint az enyém:

[link] (25-26 inch, naturál, csak guggoláson és deadlift-en építve (+bicikli és magasugrás))


Nincs időm/kedvem több old school bodybuildert / erőemelőt keresni, akik csak guggolással és deadlift-tel építették a lábaikat. Az összes többi gyakorlat tulajdonképpen felesleges.


A slusszpoén:

[link]


Ő úgy építette a lábait, hogy a kisöccsét cipelte le és fel a lépcsőn, mivel nem volt akkoriban guggolókeret, és nem tudtak túl nagy súlyt feljuttatni a hátukra a földről.


Plusz, a szteroid korszak előtt minden világbajnok teljes test edzést követett, és érdekes módon az edzéstervek felosztása egybeesett a szteroidok megjelenésével.

2015. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Heti 3 5x5 guggolástól *
2015. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!