Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mennyit húztok fel?

Ti mennyit húztok fel?

Figyelt kérdés
az eredmény mellé irjatok testsúlyt, és hogy mióta edzetek! a maxotok érdekelne, amit mondjuk piramis tetején utoljára húztok fel, hagyományos deadlift, vegyes fogással!

2015. aug. 23. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 éve edzek 105kgx3 a csúcsom, 1 ismétlésest nem tudom, 67kg vagyok.
2015. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

1 év alatt 105 kg? Mit csinálsz te a teremben, jumping jacks-t? Do you even lift?


Nekem 3 hónap alatt 120 kg-ig ment ki a deadlift, úgy, hogy előtte 15 évig egy otthon ülő, dagadt és edzetlen szar voltam. Szó szerint 2 db fekvőtámasz nem ment.


Most 550 fontnál járok (~250kg), 7 év edzés után. Ez 3RM, fogalmam sincs mennyi az 1RM-em, mert sosem tesztelem semmin. 7 centis deficitből 505 font (~230kg), szintén 3-szor. Most kalória deficitben (~4 hónapja) még mindig mennek ezek a számok, plusz a guggolásom erősödött, ami vicces, mert nem is edzem, és utálom...


Felhúzás szempontjából szinte lényegtelen a testsúly, de az 550lbs több mint a testsúlyom kétszerese, bár ez is inkább csak egy jól hangzó mondat, mint releváns információ. :D

2015. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha hozzáteszem, hogy 1 éve 103 kiló voltam és végig diétán mentem fel ehhez a súlyhoz, akkor máris feldobhatod a szájkosarat. Én testsúlyx1,5 húzok fel 1 év után (se fehérjét se kreatin se hasonlót nem szedtem) te meg testsúlyx2nél valamivel többet 7 év után, akkor kit is kell fikázni?
2015. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 HarciCsiga ***** válasza:
220 korul van az 1 ismetleses maxom plusz minusz 5 kilo 83 kg vagyok 180cm 2 eve edzek komolyabban nem kiegeszito sportkent elotte 2 évig csak kiegeszito sport voltt. (19 eves vagyok)
2015. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom elkerülte a figyelmed, hogy nekem hogy sikerült 120 kg-t 3 hónap alatt összehozni. 31.5% testzsíron voltam, 112 kg... Szerinted én kalória pluszban voltam? :D Plusz mindenféle sérülésem volt és szar formám a fő gyakorlatokon, mivel teljesen edzetlen voltam, és fogalmam sem volt arról, hogy mit csinálok. Volt heti 5 osztás, 2g/tskg fehérje, meg minden egyéb jóság. :D


Az a baj, hogy lehet 105 kg a testsúlyod másfélszerese, de az akkor is 105 kg. Relatív erő, nem abszolút erő. 67 kilósan valószínűleg húzódzkodásból is többet meg tudsz csinálni, mint én (extra súly nélkül). A relatív erő nem jelent semmit, így értelmetlen "hányszoros testsúlyról" beszélni.


Kalkulátor szerint 582 az 1RM-em (264 kg). Ezek szerint talán december-januárra meglesz a 600. :D 600-650 fontos deadlift-től pedig RAW kategóriában ( = versenyszinten) már elit eredményről beszélünk.


Sumo-deadlift-ből talán már most is menne a 600lbs 1 ismétlésen.

2015. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

90kg

72kg testsúly

a gyenge pontom az alkarom, lehet gurtnival több is menne

2015. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6:


A fogás erősség az ujjaidban van, nem az alkarban. Úgy tudod leghatásosabban edzeni, ha nem elkendőzöd a problémát gurtnival, hanem ha gyakorlod a statikus tartást. Magyarul: megfogsz valami nehezet, és tartod, ameddig bírod, leginkább az ujjaiddal (nem muszáj, hogy érintse a tenyered). Vagy mondjuk lógsz lefelé valahonnan. Persze minden más gyakorlat is edzi, aminél valami nehezet kell az ujjaid közt tartni.


+1: próbáld dupla alsó fogással (tenyér felfelé néz). Úgy általában mindenki erősebb. Aztán ha már az is kifújt, akkor mehet a vegyes fogás, mindig cserélgetve, hogy melyik kéz áll hogyan. Aztán 400 kg felett a gurtni. :D

2015. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 biohazardxxx válasza:

3 éve edzek

80kg vagyok

180kg a max.


Felhúzást csak mostanában kezdtem. szériában 4x12 100kg.

ja és vegyes fogással.

2015. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A felhúzásvan könnyű fejlődni.


1 éve edzek, de a felhúzást csak 1 hónapja csinálom.

90kg tsúllyal 110kg a rekordom, de folyamatosan fejlődök.

2015. aug. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rendes fogással 90kg. 3hónap eddzés után. Hozzá tenném hogy úgy kezdtem hogy 30kiló alatt befeleszartam. (Sok év otthol ülés,gépezés,elhízás meghozta az eredményét...)
2015. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!