Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokkal edzhetné...

Milyen gyakorlatokkal edzhetnék farizomra, lábra és esetleg hasra?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok 170cm 51kg és szeretnék elkezdeni kicsit edzeni.Nem kigyúrni akarom magam csak,hogy szebb alakom legyen.Főleg lábra,farizomra és hasra szeretnék megerősödni,hasizom alatt úgy értem,hogy egy minimális koskahasam legyen körülbelül ilyesmi: [link]

Egyébként 2 éve hagytam abba a kajakot és hiányzik a mozgás.


2015. aug. 16. 17:34
 1/2 Kisboltos ***** válasza:

sajnálatos, hogy abbahagytad a kajakokt, mert az egy remek sport.


nem tudom most, hogy otthoni edzésre gondoltál vagy hajlandó lennél lejárni terembe is. írok otthonit, legfeljebb megbeszéljük teremben is miként lehet edzeni.


láttál már sprintert? a rövidtávfutok rövid idő alatt hatalmas energiákat szabadítanak fel, és az egész testük megfeszül ilyenkor, vagyis minden izmuk munkát végez. heti háromszor végezhetsz ilyen mozgást. kimész egy pályára, keresel egy hosszabb szakaszt (60-100m), és 10-15-ször végigsprinteled. visszafelé séta, az a pihenő, majd ismét. a lényeg, hogy nagyon intenzív legyen az egész, és egy fél óra alatt lemenjen az egész. előtte-utána nyújtás, ez alap.


más napokon mehet a hasizom. a hasprés kifejeztten a hasizmot veszi igénybe, a lábkeresztezés a törzs, alsó has, illetve a négyfejű combizmaidat erősíti. a teljes felülés szintén. de kifejezetten hasizomra hasprés.


végezhetsz guggolást a hasazós napokon. hátadra felkapod az iskolatáskát, megtömöd tankönyvekkel, és már mehet is. nézz utána a szabályosság végett.


nem vagyok edző, de szerintem ezeknek hasznát veszed.

minden jót.

2015. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ hát edzőterembe nem akarok lejárni csak így otthon.
2015. aug. 16. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!