Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthon edzéstervbe segítene...

Otthon edzéstervbe segítene valaki? (Többi lent)

Figyelt kérdés
14 és fél éves vagyok, 179 cm, egy nagyobb darab gyerek és azért nem is vagyok gyenge, le szeretnék adni néhány kilót is. Otthon szeretnék edzeni, régebben edzettem otthon (fekvőtámasz,egykezes súlyzó,paraszt módszerek), szereztem is erőt. Azt nem lehet mondani hogy mozgásszegény életet élek mert folyamatosan járok focizni és biciklizni ezért is nagyon erős a vádlim és a combom a korosztályomba nem láttam hogy valakinek lett volna ilyen erős. Eljárnék még a hobbi focizás és biciklizés mellett futni a fogyás érdekében és még itthon végeznék gyakorlatokat. Ebbe kérnék segítséget hogy itthon mivel melyik nap mit csináljak. Húzodzkodás nélkül mert abból még csak 4 megy. Nem szeretnék szedni mellé nagyon semmit csak a kalória bevitelt csökkenteném mert ha igaz az a legjobb "fogyasztó". Mellette azért edzenék, hogy az erőmből is veszítsek. Köszönöm előre is a válaszokat. Táplálkozási tanácsok is jöhetnek.

2015. aug. 6. 23:18
 1/6 kovpet ***** válasza:

Hány kiló vagy?


A bicaj+foci+futás jó, de az étrendeden múlik, hogy fogysz-e. Magyarul: lehet annyit enni, hogy még napi 8 óra sport mellett is hízz és annyit is, hogy ágyban mozdulatlanul fekve fogyj.


Ha nem megy a húzódzkodás, akkor csinálj fél húzódzkodást vagy kérj meg valakit, hogy segítsen kicsit, hogy épp menjen.

2015. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Pár alaptanács, amik egyszerűen kivitelezhetők, és könnyen megérthetők. Hiába csinálsz fekvőtámaszokat, stb. főleg súlyos edzéseket, ha sok kalóriát viszel be. 1. minden szaros löttyöt hagyj el, és csak tiszra vizet ihyál, napi nyugodtan 2,5-3 litert. 2. minnél kevesebb fehérkenyeret, kiflit, ha teheted barna kenyeret, kiflit egyél. 3. hagyj el majdnem mindenféle cukros baromságot, kólát... Gyümölcsel pótold a cukrot!!! 4. fuss heti 2x, ha vam kitartásod heti 3X 25-30 PERCET KOCOGVA, MEGÁLLÁS NÉLKÜL. Hétfő, szerda, péntek mehetsz futni

:-) 20 perc aktív meló után, jelen esetben futás a szervezeted elkezdi felhasználni a zsírt. Tartsd be, és egy hónapon belül érezni fogos a különbséget. Remélem segítettem.

2015. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

"Gyümölcsel pótold a cukrot"


OMG. Miért kellene pótolni a cukrot? :)


Azért kérdeztem a súlyát, mert ha rendes túlsúlya van, akkor nem kellene futkosnia, mert tönkreteszi a térdét.

2015. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Miről beszélsz? Nem kell pótolni a cukrot? És futni sem kell?
2015. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:

A cukor (de a még a szénhidrát úgy általában) sem esszenciális. Mit értesz a pótlása alatt?


Igen, jelentős túlsúllyal nem szabad futni. Inkább valami kímélőbb aerób edzésforma kell.


Az egészségről beszélek. Te?

2015. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

www.kaloriabazis.hu, ez az oldal nekem nagyon sokat segített a fogyásban. És ha azt mondod, hogy mozogsz eleget, s így is van egy kis túlsúlyod, akkor szerintem elsősorban a táplálkozásodon kellene változtatni - lehet hogy egy életre. Szerintem gondold át hogy miket eszel, pl. lehet hogy azért vagy ekkora (nem tudom mekkora), mert "rossz" ételeket eszel, cukros, zsíros dolgokat. Akkor pedig a mozgás nem sokat segít. Szóval szerintem olvasgass a témában a neten, mert elsősorban (a fennt leírtak alapján) a táplálkozási szokásokon kell változtatni.


Sok szerencsét és kitartást!

2015. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!