Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik küzdősport illene hozzám?

Melyik küzdősport illene hozzám?

Figyelt kérdés
Két küzdősport közül választanék inkább, az egyik a thai box, a másik meg a sima box. Én inkább a thai boxot választanám, azért mert bunyóban is nem csak öklöt használok. Úgy gondolom jobban illik hozzám az "ütés, elhajlás", mint az "ütés, blokk". 17 éves fiú vagyok, küzdősport tapasztalatom nincs, nem is versenyszinten űzném, inkább csak izmosodás, szálkásodás és önvédelem céljából. előre is köszönöm a válaszokat, az értelmeseket meg méginkább.
2015. aug. 6. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mind2 jó. Nézd meg a boxosokat szálkásak és izmosak. Thai box is jó csak ott nagyon jó fizikum kell. Boxnál is de thainal hajlékonyság is fontos.
2015. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a boxnál kur*ára nem számít hogy milyen izmos meg szálkás hanem, hogy milyen az állóképessége és a technikája.
2015. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 - palilaci - ***** válasza:

Sima boxtol tuti hogy nem leszel izmos. Aki egy kicsit is komolyabban gondolja a sportot, az vegez melle erosito edzest es van etrendje. Igy no a teljesitmenye es jol is nez ki. A szalkassag meg testzsir%tol fugg. Aki szalkas nem feltetlen izmos.

A thai boxot meg nevetsegesen szarul oktatjak magyarba, ha jol tudom tiltva is van a konyok es terd hasznalat. Sima boxxal jobban jarsz. Ott konnyebb jo edzot kifogni. De ha izmosodas is a cel akkor etrend+erosito (sulyzos, sajattestsulyos) edzes is kell.

2015. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A box-szal az a baj,hogy ha kifogsz egy rugásokat is használó küzdősportban jártas embert,és észreveszi hogy boxolsz,szétfogja szedni a combod a rugásaival.Szép sport a box,de önvédelem szintjén csak cigányok ellen jó,akik sose tanultal valamit is egy küzdelemröl.Egyszerüen fogalmad se lesz mit kezdj a rugásokkal.Mondjuk egy valamire való küzdősportolónak utolsó dolga lesz hogy verekedjen egy konfliktusban.
2015. aug. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 - palilaci - ***** válasza:
Utcan nem hiszem, hogy farmerban pl olyan szepen tudnanak rugni mint edzeseken. A legjobb valasztas a kesharc megtanulasa lenne.
2015. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindegyiket hasznosnak találtam.
2015. aug. 7. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!