Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudtok nekem ajánlani megfelel...

Tudtok nekem ajánlani megfelelő táplálékkiegészítőt, esetleg étrendet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következők érdekében szeretnék valamilyen táp.kiegészítőt fogyasztani, esetleg egy komplett étrendet bevezetni az életvitelembe.


Jelenleg visszatérő sportoló vagyok, és a következő képességek karbantartására, fejlesztésére lenne szükségem:


- központi idegrendszer élénkebb működése, sportolás, esetleg versenyzés közbeni "tompulás" megelőzése;

- tejsavasodás késleltetése, esetleg annak megelőzése;

- versenysporthoz megfelelő vérkeringés beállítása;

- állóképesség fejlesztése;

- izmok, szervezet gyorsabb regenerálódása.


Az edzéstervem ezeket is fejlesztik, de a sok edzéstől sokszor tompulok, izomlázam van, nehezebben regenerálódok mint régen, gyorsabban tejsavasodik az izmom, és nem minden edzésen tudom kihozni magamból a maximumot. Mindig igyekszem, de sokszor érzem, hogy néha sokkal nehezebb az edzés, és a teljesítményem csökken.


Edzéstervem: heti 4x sportspecifikus edzés, ami az erősítést is magába foglalja, heti 2x crossfit, heti 1x lépcsőzés, sprintelés, úszás (ez így egyben). Heti 1 napot pihenek.


A segítségeteket előre is köszönöm!



2015. júl. 16. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hmmm mit jelent az, hogy visszatero sportolo vagy? Mennyi idot hagytal ki? Hosszabb kieses utan hirtelen igy megterhelni a tested nem biztos, hogy szerencses. Nem is csodalom, hogy nehezebben megy a regeneralodas.

En azt tanacsolnam, hogy az elso par hetben fokozatosan szoktasd a szervezeted, az izomzatod az ujboli terheleshez, es figyeld, hogy mi valtozik?

Hany eves vagy? A regeneralodas is egyenenkent mas as mas lehet. Van akinek tobb, van akinek kevesebb ido kell. Ugyancsak nagyon fontos a megfelelo etrend, ami a celjaidtol fuggoen valtozik (dieta, esetleg finom tomegnoveles vagy csak szimplan szintent tartas), de meglegyen a megfelelo mennyisegu feherje, zsir es szenhidrat is. Plusz a vitaminok es rostok.


A teljesitmenycsokkenes es maga a tompulas is lehet a fentiek miatt - tul nagy terheles tul gyorsan, nem megfelelo etrend, elegtelen regeneracio.

A pihenes legalabb annyira fontos, mint maga a sport :)

Egyebkent peldaul szedhetsz BCAA-t, kicsit segit a regeneralodasban.


A tompulas ellen lehet hasznalni elenkitoket, esetleg kulonbozo izotonias italokat edzes kozben az elektrolitpotlasra, de elobb-utobb a kozponti idegrendszer is hozzaszokik a terheleshez. Ha nem, akkor tobbet kell pihenned. Ezert is lenne nagyon fontos a fokozatossag.


Savasodas ellen hasznalhatsz Beta-Alanine-t. En is ezt hasznalom, es nekem kivaloan bevallt.


Nem egeszen ertem, mit ertesz verkeringes beallitasa alatt. Esetleg van valamilyen keringesi problemad? Minden esetre a rengeteg kardio, amit csinalsz pont azt a celt szolgalna, hogy edzze es rendbe rakja a keringesi rendszered. Ennek ellenere nem art, ha pl. edzes kozben mered neha a pulzusod.


Allokepesseg fejlesztesere az edzesterved egesz pofasnak tunik. Ha birod az iramot mar eleg hamar erzekelni fogod a valtozast. (Mit jelent esetedben a sportspecifikus edzes? Milyen sportrol van szo?)



Remelem tudtam egy kicsit segiteni. De biztosan jonnek meg masok is, akik okosabbak, mint en.

Sok sikert!

2015. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek nagyon jó tippeknek tűnnek! :)) Küzdősportolok, leginkább bokszolok, régen francia bokszoltam is. Főleg ökölvívó versenyeken vettem részt. A központi idegrendszer élénkítéséhez azért is lenne mindenféleképp nagy szükség, mert tompulásnál azért sok felesleges találatot be lehet szedni. Egyébként 3 évet hagytam ki teljesen (24 vagyok most), 75 kg-s illetve 81 kg-s súlycsoportban versenyeztem. Most 90,5 kg vagyok, 105 kg-ról indultam, szerencsére sima fogyókúrának köszönhetően fogytam február óta majd' 15 kg-t. Még minimum 10 kg zsírt le szeretnék adni magamról, ami valószínűleg nem rövid folyamat lesz. A vérkeringésem annyit romlott, hogy amikor versenyeztem, akkor 12 km futás után a pulzusom 106 volt, most meg 165, és csak ömlött belőlem a slejm :D Februárban ezt még le sem tudtam volna futni, 2 km után leállt volna a szívem :D A fokozatosságot ideáig betartottam, lehet, hogy ebben a hónapban egy kicsit elkapkodtam a dolgot. Február vége felé heti 2x mentem úszni, majd áprilistól heti 2 x kezdtem lejárni francia bokszolni. Júniusban heti 3 x kezdtem lejárni bokszolni, heti 1x pedig francia boksz, vagy úszás, és heti 1x futás. E hónap elejétől kezdtem bevezetni a heti 4x boksz edzést, és heti 1x egy futás&lépcsőzés&úszás edzésprogramot, múlthét óta kezdtem el crossfitezni, így most már elég morcos edzésprogramom van. Gondolom 1-2 hónap alatt majd kezd hozzászokni a szervezetem, egyelőre nekem még elég keménynek tűnik a crossfit is, meg ökölvívó edzéseken az erősítő programok, ahol mostanság nagyon ráfeküdtünk a tartóizmok + törzs erősítésére. Szerencsére az edzőim nagyon odafigyelnek rám, figyelnek, hogy nehogy túlhajtsam magam, és nem hajtanak meg feleslegesen, látják, hogy tényleg akarom csinálni, és tényleg becsületesen végigcsinálom az edzéseket. Mind a két edzésen én vagyok a legrosszabb fizikális állapotban, de mindkét edző mondja, hogy én akarom a legjobban az edzésen a maximumot, egyszer sem hisztizek, szóval az akaraterővel nincsen gond :D


Novemberre szeretném beállítani a versenyformámat, azt még nem tudom, hogy 81 kg lesz a jó súlyom, vagy a 75 kg. December elején lesz országos bajnokság, az edzőm szeretne elindítani engem (kedvem is lenne hozzá), mert technikailag teljesen OK vagyok, állóképességben és erőben kell csak fejlődnöm. Remélem, az edzések és a megfelelő táplálkozás, továbbá az általad említett táplálékkiegészítők által elérem azt a szintet fizikálisan, amit el szeretnék érni.


És mégegyszer köszönöm a tippeket! :)


Ui.: mindkét edzőm azt mondta, hogy a fogyasztás ellenére meg ne próbáljam megvonni magamtól a szénhidrát bevitelt, mert annak komoly következményei is lehetnek. Gondolom ebben van valami, annak ellenére, hogy mindenhol azt írják, hogy fogyasztás esetén mérsékelni kell annak bevitelét, természetesen hallgatok rájuk, hiszen ők ebben a szakik, ráadásul ketten mondták :D Csak táplálékkiegszítők terén nem tudtak tanácsot adni.

2015. júl. 17. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Orulok, hogy tudtam segiteni. Mar csak azert is, mert nekem kb ugyanez volt. En is kuzdosportoltam 12 evig, aztan testepites volt, majd baleset miatt majd 2 ev kihagyas. Iden kezdtem el megint sportolni, de csak magamert.

Az edzesterved valoban eleg kemeny. En valoszinuleg nem is tudnam jelenleg vegigcsinalni. Crossfitet kezdtem el februarban, de mar a heti ket edzes is teljesen gallyra vagott, nem tudtam eldonteni, hogy egy-egy edzes utan ajuljak el, hanyjak, vagy hanyjak ajulas kozben :D Most tartok ott, hogy be merem vallalni a heti 4-et, es ez nekem a maxot fogja jelenteni, kulonben a regeneralodasnak annyi.

Szenhidratbol en is tobbet eszek, mint amennyi a nagy konzvben le van irva, mert egyebkent teljesen hulla vagyok. 183 centi melle 99 kiloval kezdtem, most 87kg vagyok, es meg kb 7 kilot szeretnek leadni - 80 kilo volt anno a versenysulyom. Ezzel csak azt akartam erzekeltetni, hogy viszonylag magasabb CH bevitellel is lehet siman fogyni, ha megfeleloen edzzel mellette. Sot, sokszor kell is a tobb, hogy legyen energiad mindenre.

Csak igy tovabb, sok sikert kivanok neked.

2015. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Atyaég, heti 4x crossfit... Kiakadna a szívem :D Nekem így boksz mellett a heti 2x cf pont elég, tegnap már azt éreztem, hogy kicsit sok is, ráadásul ebben a melegben. Nekem is múlthéten az első két alkalommal ugyanezek az érzések támadtak fel bennem, azt hittem, elrókázom magam, közben meg nagyon szédelegtem. Kevés CH bevitel mellett szerintem le is állna a szívem... Am úgy látszik, kb. egy súlycsoportból indultunk, én egy kicsit jobban elengedtem magam, mint te, én 180 cm vagyok, és úgy híztam fel 105-re, de nálad még érthető is a felhízás, gondolom, komolyabb baleseted volt. Októberben és novemberben meg be akarok vezetni magamnak vmi crossfit edzőtáborozást, hogy december elejére 100%-os formában legyek, biztosan hasznosak.


Köszönöm a jó kívánságot, és neked is sok sikert és kitartást az elkövetkezendő edzésekhez!

2015. júl. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!