Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításhoz ez megfelelő lesz?

Szálkásításhoz ez megfelelő lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


56 kiló vagyok, szeretnék szálkásítani, illetve izomtömeget növelni. Tudom egyszerre a kettő nem megy, előbb a zsírból szeretnék leadni egy kicsit lehetőleg úgy, hogy az izmomból ne veszítsek.


2,5g/tsk fehérjéből és szénhidrátból is megfelelő? A némi zsírral együtt ez 1600kcal körül van, a szinten tartáshoz a súlyzós edzések mellett 1800kcal-ra lenne szükségem.


Szívesen lejjebb mennék a szénhidráttal, de nagyon félek, hogy izmot fogok veszteni.


Hogy lehet ezt elkerülni? Természetesen csinálok súlyzós edzést rendesen, de hát a kaja is fontos..


Köszi a tanácsokat.


2015. júl. 15. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fehérje jó, a ch meg mindenkinek más. Natúrba sajnos valamennyi izom megy le, de nem olyan sok. 56 kg nem sok, biztos, hogy diétáznod kéne?
2015. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy zsíros vagyok.. az ideális az lenne ha 62-63 kiló körül lennék izmosan. Tehát nem úszom meg a tömegelést, nem is akarom, csak most sem érzem magam jól a bőrömben a combom és fenekem miatt elsősorban, ezért szeretnék belőle leadni. Nem szeretném, hogy még jobban zsírosodjak.


Ráadásul egyébként a hasam pl elég jó, meg a karom is vékony. Utóbbira határozottan kell az izom. Viszont a fenekem, combom az zsíros.. Ezért szeretnék előbb egy kicsit szálkásítani úgy, hogy a has és karizmomat ne veszítsem el. Már ami van..

2015. júl. 15. 22:44
 3/11 A kérdező kommentje:

Vagy csak csináljam az edzést szinten tartó étrenddel és akkor nem zsírosodok, izmosabb leszek idővel, aztán majd visszább veszek kicsit, akkor szálkásodok, majd megint tömegelek kicsit, hogy izmosodjak és így tovább?


Ingázzak az 1800kcal körül 2,5g/tsk fehérjével? Aztán a szénhidrátot pedig hol csökkentem hol növelem?

2015. júl. 15. 22:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagy? Ha nem érzed magad jól a bőrödben akkor szálkásíts le, majd utána lassú tömegelés, hogy minimális zsír jöjjön.
2015. júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, nő vagyok. :) Rendben, köszönöm!
2015. júl. 15. 22:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem azért, csak kérdem, azt tudod hogy nincs helyi zsírégetés igaz? :)
2015. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze, persze, tudom. :) Csak azért emeltem így ki a dolgot, mert a hasamról nem nagyon lehet mit leadni, sem a karomról és aggódtam, hogy akkor míg a combomról fenekemről a zsír megy le, addig a hasamról meg karomról az izom.. :)
2015. júl. 15. 23:14
 8/11 anonim ***** válasza:
56kg-al olyan nagyon rengeteg izom nem lehet rajtad, aminek az elvesztésétől ennyire kell parázni, ha rendesen edzel, akkor pedig ésszerű étrend mellett a homeosztázis nem fog engedni olyan sok izmot lebontódni.
2015. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó jó :)
2015. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az, hogy nincs rajtam túl sok izom, és nem szeretném, hogy azzal is kevesebb legyen. :)


De akkor nem parázok rajta ennyit.

2015. júl. 15. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!