Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan találjam meg a megfelel...

Hogyan találjam meg a megfelelő súlyt? Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves nő vagyok, 170 magas és 56 kiló. Szeretnék izmosodni, formásodni.


A megfelelő étrend megvan, kiszámoltam. Nem fogok kifejezetten tömegnövelést csinálni(tehát ilyen fél év-éves időtartományban nem fogok ilyet csinálni), mert nem szeretnék nagyon zsírosodni, szálkásítani sem, mert ahhoz még több izom kéne, nem akarok nagyon vékony lenni, ezért egyensúlyozni fogok a kettő között. Utána olvastam, ez is megfelelő lehet, csak legfeljebb lassabb, és oda kell figyelni folyamatosan a súlyomra, étrendre.

Kb. 5 kilót szeretnék egyébként hízni végső célként, nyilván izomzat formájában.


Persze javítsatok ki kérlek, ha nagy hülyeséget olvastam/írtam.


A kérdés, hogy guggoláshoz, kitöréshez hogyan válasszam meg a súlyokat? Most 10 kilós súlytárcsás rudat használtam a guggoláshoz, de nem tudom mennyire van ez rendben.. Biztos röhejesen kevésnek tűnik ez nektek, azért én már éreztem rendesen, de csak a végén.. Nem tudom merjek e több súlyt használni, mert nem szeretném meghúzni magam. Tudnátok tanácsot adni, hogy miként találjam meg a megfelelő súlyokat? Vagy abszolút tapasztalati a dolog? Ha meghúzom magam, akkor legközelebb kevesebbet rakok rá?!


Előre is köszönöm a segítségeteket!


2015. júl. 14. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
ezt neked kell érezni, hogy mennyivel bírod ha kevésnek érzed raksz fel még súlyt.Viszont előtte mindig melegíts be alaposan.
2015. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja és igen, az edzést most kezdtem/kezdeném el értelmesen.

Az étrendet már csinálom kb. 2 hónapja, át szerettem volna állni, nem akartam mindent hirtelen azonnal, szóval eddig az volt belőve, hogy szépen tartsam a súlyomat.


Viszont így, hogy elkezdtem a guggolásokat, kitöréseket, egyéb súlyzós edzéseket(mindenre edzek természetesen), ezért szeretnem úgy csinálni, hogy hatásos is legyen..

2015. júl. 14. 22:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2015. júl. 14. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Kihagytad hogy guggolásnál hány sorozatot és hány ismétlést végzel a 10 kilóval.5 sorozat kellene 8-15 ismétléssel és minden sorozatban növelni kicsit a súlyon hogy a végén már csak 6-8 ismétlés menjen.Ha félsz a sérüléstől és a technikát is tökéletesítenéd akkor kézi súlyzóval guggolj.Keress rá a goblet squat-ra!Aztán ha kinőtted a teremben lévő kézi súlyzókat akkor ráérsz majd csinálni a tarkón a rúd guggolást és addigra a goblet squatnak köszönhetően a technikád is tökéletes magabiztos és balesetmentes lesz.
2015. júl. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
5x12-es sorozatokat csinálok. Köszönöm a tanácsot, utánanézek annak, amit írtál! :)
2015. júl. 15. 08:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!