Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez már túledzés?

Ez már túledzés?

Figyelt kérdés

Ha van egy lemaradt testrész, pl nekem a váll, akkor ha a heti egyszeri teljes váll edzés mellett a héten még egyszer edzeném, de nem teljesen, csak pl három sorozat mellről nyomással.


Ez már túledzés lenne ? Vagy van egyáltalán értelme ?



2015. júl. 8. 04:56
 1/7 Musclemore ***** válasza:

Van értelme.

De melledzés alatt is nagyot kap az elsőváll, én ezért csak pár sorozat oldalemelést szoktam végezni +ban vállra.

(mell hétfőn, váll csütörtökön,)

2015. júl. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a mellről nyomsod?
2015. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, a kettesnek igaza van. A váll alaptömegét a mellről nyomás adja meg. A többi csak rátesz egy lapáttal. Váll esetében a vállból nyomásnak van a legjobb tömegépítő hatása. Hónapokkal ezelőtt satnya vállacskáim voltak, azonban amikor elkezdtem alapgyakorlatokkal edzeni, folyamatosan növelve a súlyt, akkor szépen kikerekedett a vállam, jól látható rajta a vállból nyomás pozitív hatása. Amit érdemes lenne csinálnod, hogy vállból nyomásnál először kezdesz 12 ismétléssel egy kisebb súllyal, utána nyolcat nyomsz egy közepessel, majd jöhet 4-6 ismétlés egy nehéz súllyal. Persze jól be kell melegíteni, nagy súlyos vállból nyomásokhoz később egy erőemelő öv is kellhet majd. Végezheted ülve is, állva is. Ülve biztosan nem fogsz csalni. Állva egyesek képesek kicsit belengeni lábból a gyakorlatba.
2015. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennel meg jobb ha megforditod, a nagy sullyal kezdesz es csokkented
2015. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az se lehet rossz, majd megpróbálom én is. :)
2015. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Azert jo mert igy a nem faradsz el, csinalhatsz rekordokat az elso sorozatba beleadhatsz mindent

2015. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a linket, szerintem fogom alkalmazni. :)
2015. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!