Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van hátránya ha egy izomcsopor...

Van hátránya ha egy izomcsoportra, mondjuk mell nem csak 4"helyen" 4sorozatot edzünk hanem akor 6-7"helyen"?

Figyelt kérdés
nem tudom hogy is mondják azt mikor egy gépen megcsinálok mondjuk 4sorozatot, 1 széria ?D:

2015. jún. 7. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
6-7 gyakorlat tök felesleges szerintem. Jobb esetben szimplán nem leszel edzettebb, mint 4 gyakorlattól, rosszabb esetben túledzed.
2015. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én akkora ökörségnek tartom ezt az "elég csak három gyakorlat" dumát. Én vállra is 8 gyakorlatot csinálok. Nézz meg mondjuk egy Red Rock Reality adást. Zoliék sem csak 3 gyakorlatot csinálnak. Tudom, hogy most az jön, hogy ne hasonlítsam őket máshoz bla bla bla
2015. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pont néztem ma tőlük és ezek miatt is gondolkozok ezen
2015. jún. 7. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk bennük van egy rakat anyag, meg nagyobb izomtömegnek nagyobb terhelés is kell.

De 4 gyakorlatból ha valamit nem tudsz szétbombázni, úgy hogy kipurcanjon az izom, akkor csak rosszul edzel.

2015. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
van többféle edzésterv, mindenki úgy csinálja, ahogy bejön neki. De szerintem ha 4-4 sorozatokat csinálsz (ahogy írtad), akkor már egy 5., vagy 6. gyakorlatnál messze ki kéne lennie az izomcsoportnak.
2015. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ne mondjátok már hogy egy hátra vagy egy lábra 4 gyakorlatot csináltok,és igen mindent kiadok magamból és mégis megy hátra az az 5 gyakorlat ,de nekem a mellem is bír 5 gyakorlatot
2015. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jó, akkor finomítok egy kicsit, lehet hogy az 5 még rendben van. Viszont szerintem ez már valóban a felső határt súrolja. Mondom, el tudok képzelni olyan edzéstervet, ahol sokféle gyakorlatot csinálnak pl kevesebb sorozattal, de 4-4 sorozatokkal azért a 6-7 nekem soknak tűnik.


a hát, meg a láb egy kicsit más téma, mert több izomcsoportra oszthatóak.

-a háton rengeteg sok izom van, még ha nem is izmokra, csak izomcsoportokra különítjük el őket, akkor is minimum:lapockaközelítők, oldalsók, gerinc mellettiek, és "alsó hát", (most egy kicsit pongyolán fogalmazva)

Mondjuk én hátra is 4et szoktam, de oké, valószínűleg bírna 5 öt is.


-a lábon is ugye külön a feszítők, hajlítók, plusz a farizmok is beszállnak a buliba (legalábbis nem edzem őket külön). Lábra 5 gyakorlatot szoktam, a vádlit nem beleszámolva.


viszont ha visszatérünk az eredeti kérdésre, ezekkel szemben a mellizom 1, vagy 2 izom (ugye ott van alatta a pectoralis minor, de hát az baromi kicsi). Szóval egy izomról beszélünk. Oké, lehet hogy 5 sorozatot elbír, de szerintem továbbra is felesleges rá 6-7

2015. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!