Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez így jó lesz?

Szerintetek ez így jó lesz?

Figyelt kérdés

Menne minden nap a XS Super Fat Burner, mellette pedig edzés előtt 60 perccel L-karnitin (Carni-X vagy Mega Carni-X), edzés után pedig 100% Whey Protein Professional.


Ezek mellé gondoltam még esetleg szedni Omega3-at és Mega Daily One Plus multivitamint.


Mit gondoltok? Ez így mehet?

165 cm és 83 kg vagyok, abból szeretnék lefaragni úgy 15-20 kg-t év végéig.


Pihenapokon is mehet minden, vagy csak azokon a napokon, amikor edzek is?



2015. jún. 7. 10:16
 1/7 A kérdező kommentje:

Edzés hetente 4x alkalom, metabolikus súlyzós edzés, közepesen hosszú, közepes intenzitású kardió illetve rövidebb, de magas intenzitású intervallum kardió váltogatva.

Hosszabb (kb 60 perces) alacsonyabb intenzitású kardió edzés pedig egy héten 1x.

2015. jún. 7. 10:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Étrendről nem írtál semmit, szóval gyanús, hogy nincs is...
2015. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1300-1500 kcal között van a napi bevitt energia, zömében csirkemellből fedezem a fehérjét, mellette rizs, párolt vagy főtt zöldségek a fő szénhidrátforrás.

Pékárukat, tésztaféléket, fehér lisztet és cukrot egyáltalán nem eszem.

Tonhal, paradicsom, uborka, paprika, zsírszegény túró, tojás. Napi 3 l ásványvíz. Mit írjak még az étrendről?

2015. jún. 7. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban járnál, ha vennél lenmagolajat, persze az Omega3-ban van halolaj is, de én nem vennék, szerintem nem éri meg. Diéta alatt amúgy sem árt, ha meg kicsit több a zsír. 1 literes lenmagolajat már lehet kapni 1-2 helyen, pl. fittmarket, úgy nem is olyan drága.
2015. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

XS Super Fat Burner, L-karnitin (Carni-X vagy Mega Carni-X), 100% Whey Protein Professional. Omega3 és Mega Daily One Plus.

Jézus fsza! Ebből áll a mai fiúk izomzata?

2015. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kezdjük azzal, hogy lány vagyok. :D

Egyébként pedig a felsoroltak közül pontosan melyikkel van gondod? A Mega Daily One Plus semmi más, csak multivitamin. Neked is kéne szedned, hogy ne döntsön le a lábadról minden egyes ősszel a nátha. Tekintve, hogy a zöldségek és gyümölcsök vitamin és ásványi anyag tartalma már csak a töredéke az 50 évvel ezelőttinek, ezért nemhogy célszerű, de kifejezetten kötelező lenne valahonnan pótolni a szervezet számára szükséges vitaminokat, amikhez máshonnan már nem juthat hozzá.


Az L-karnitin egy aminosavszármazék. Az emberi szervezet által is elállított természetes anyag, és többek között az idegrendszer és a szívizom megfelelő mködésének fenntartásában játszik nélkülözhetetlen szerepet, amellett, hogy fokozza az izmok erőlétét és hatékony az izomláz csökkentésében is. Az emberi szervezet nem tudja olyan nagy mennyiségben előállítani ezt az aminosavat, mint amennyire szüksége van egy aktívan mozgó, sportoló embernek. Ezért illik ezt is pótolni, a megnövekedett igények szerint.


Az Omega3 mérsékli a vér koleszterinszintjét, így ezzel együtt csökken az érelmeszesedés és szívinfarktus kialakulásának kockázata is. Továbbá jelentős szerepe van a zsírok szállításában, a gyulladásgátló prosztaglandinok képzésében, és az immunrendszerre kifejtett jótékony hatása is ismert. Ezen kívül részt vesznek az idegrendszer és sejthártyák felépítésében.

Hasonlóan a vitaminokhoz (amiket eredetileg ugye zöldségekkel, gyümölccsel juttattál a szervezetedbe, de ma már muszáj multivitaminok formájában), nos, a szervezet az omega-3 zsírsavakat sem képes előállítani, ezért azokat csak étkezés alkalmával tudjuk magunkhoz venni. Megtalálható lenne a lenmagolajban, a repceolajban, egyes olajos halakban és a dióban, de ugyanúgy nincs semmi rossz egy kis Omega 3 tablettában, ahogy nincs semmi rossz abban, ha a C-vitamint reggel pezsgőtablettában iszod meg ahelyett, hogy a szádba facsarnál 10 citromot...


Szóval, melyik összetevő nem tetszik? Ha okos lennél, te is szednéd mindet, akkor lennél egészséges. Izmaid pedig nem ezektől lesznek, hanem a rendszeres edzéstől és a helyes táplálkozástól. ;) Csak úgy mondom.

2015. jún. 8. 13:37
 7/7 anonim válasza:

Oks, megérdemlem a fejmosást. A sok hangzatos idegen név megtévesztett. Örülök, hogy ennyit tudsz (te is) a viatmin- és ásványianyag pótlásának szükségességéről. A helyzet az, hogy ezekkel én is már rég tisztában vagyok, csak én Lenkei Közepes Prémiummal tartom rendben magam.

Egyébként 56 vagyok, és az én ifjúkoromban hírből sem ismertük a mai izomnövelőket, mag hasonló huncutságokat. Ettük, amit a menzán kaptunk, s ha izmot akartunk, akkor igen keményen megdolgoztunk érte.

2015. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!