Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nincs izomlázam?

Miért nincs izomlázam?

Figyelt kérdés

15 éves, vékony átlag magasságú fiú vagyok. Csak testsúlyos edzést használok és izomfejlődést tapasztalok is, de ha van is izomlázam elég akkor is csak elég gyenge:/


Ez miért lehet, tapasztalatok?



U.i.: nem, konditermi edzés nem érdekel.



2015. jún. 5. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Intenzitás növelése súllyal, vagy technika javítása,hogy egyszerre 1-1 izom kapja a terhelés oroszlánrészét.
2015. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi.
2015. jún. 5. 22:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként izomfejlődés szempontjából ennek van jelentősége? (nem nagy izmokat akarok, hanem elsősorban erőt)
2015. jún. 5. 22:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha erőre edzel akkor felejtsd el a második részét amit írtam. Fokozatosan(!) emeld a súlyt, és vigyázz az ízületeidre, ne rángatózz.
2015. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van aki nem annyira hajlamos izomlázra, de nem árt fokozni az intenzitást, nehezebb gyakorlatokat tanulni.
2015. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez jó, de nekem annyi problémám van, hogy nem annyira végzek olyan mozdulatokat ahol tudnék súlyt használni. Illetve esetleg guggolásnál. De fekvőhöz, húzódzkodáshoz vagy éppen lábemeléshez nem annyira...
2015. jún. 6. 13:12
 7/7 anonim válasza:

Az izomláz nem feltétlenül szükséges ahhoz, hogy fejlődjenek az izmaid! :)

Sok izomrost megsérül, ezért keletkezik, de ha nincs izomlázad, attól még megterheled őket, csak nem annyira. Saját testsúlyos edzésnél szerintem nehezebb erős izomlázat szerezni, mint súlyzós edzésnél.

2015. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!