Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Üdv! Leadtam egy jelentősebb...

Bodylift kérdése:

Üdv! Leadtam egy jelentősebb zsírtömeget, úgy érzem itt az ideje a testkompozícióm még jobban történő átalakításához. Hogy kell a kiegészítőket helyesen "összevegyíteni"?

Figyelt kérdés

Ahogy eddig csináltam


Súlyzós nap:


8:15 50-60g zab, +40g tejsavó

9:45 5g bcca, 5g glutamin, 3g hmb, 5g AAKG, 3g l-karnitin, 2-3g Acetil L-karnitin, 1-2g tyrosine

10:15 bemelegítés a súlyzós edzéshez

12:00 40-50g tejsavó +5-10g glutamin

12:45 csirke- zöldség vitaminok

17:00 csirke saláta +néha 100-150g zsírszegény túró fehérjével kikeverve

20-22 40g kazein, 3g hmb, 5g AAKG


Súlyzós-aerobos nap


8:15 50-60g zab, +40g tejsavó

9:45 5g bcca, 5g glutamin, 3g hmb, 5g AAKG, 3g l-karnitin, 2-3g Acetil L-karnitin, 1-2g tyrosine

10:15 bemelegítés a súlyzós edzéshez

12:00 40-50g tejsavó +5-10g glutamin

12:45 csirke- zöldség, vitaminok

17:00 csirke saláta

19:30 5g bcca, 5g glutamin, 3g hmb, 5g AAKG, 3g l-karnitin, 2-3g Acetil L-karnitin, 1-2g tyrosine

20:00 40-45perc szobakerékpár aerob edzés

21:00 40g kazein


Pihenő nap


8:15 50-60g zab, +40g tejsavó

11:00 csirke-zöldség vitaminok

15:00 csirke-saláta

18:00 csirke-saláta +valahol 100-150g zsírszegény túró fehérjével ízesítve

21-22 40g kazein, 3g hmb, 5g AAKG


Amit még szeretnék hozzátenni nemsoká, az 2-3g kreatin edzés elött, és 2-3g az edzés utáni turmixba.


A kérdésem hogy jó ez így, mit kell változtatni?

Illetve, hogy az edzés előtti shaket rakhatom-e egyáltalán egybe, mert nagyon habzik és rettentő rossz az íze, még úgy is hogy ízesített BCAAt használok. HMBt már külön veszem be, mert az még jobban elrontja az ízét. A kazeinhez érdemes AAKGt meg HMBt tenni? Ha nem akkor mikor vegyem be? Illetve van értelem Acetil L-karnitint és L-karnitint is fogyasztani vagy elég az egyik?



2015. máj. 18. 23:20
 1/5 Tyler913 ***** válasza:

Íme a testépítő ipar áldozata...Az étrended egyébként jónak tűnik,de ezektől a tápkiegektől ne várj túl sokat. Nagyon pici pluszt jelenthetnek,de csak abban az esetben ajánlom őket,ha tényleg annyira el vagy eresztve anyagilag,hogy nem bánod erre szórni a pénzed.


Még egy-két észrevétel:

- az aerobot ne este,hanem reggel,éhgyomorra végezd

- a vitamint a reggeli mellé vedd be

- a folyékony kazein helyett sokkal hatékonyabb a szilárd zsírszegény túró (és sokkal olcsóbb is).

2015. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tyler913 ***** válasza:

Ja,még annyi,hogy érdemes elvégezni egy kísérletet:

Nyomd egy hónapig tyrosine,karnitin,Bcaa,Glutamin meg HMB nélkül,majd egy hónapig ezekkel,és nézd meg,tapasztalsz-e bármi különbséget.

2015. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért számolj vele, hogy kreatin nélkül majd bele döglesz ugyanabba a munka periódusokba, amit azzal nagyjából könnyedén nyomtál. Sokkal hamarabb eleged lesz belőle, mert elnehezedsz és elfáradsz sokkal hamarabb.

A kreatin+HMB sokat dob együtt.

[link]

2015. máj. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem hinném, hogy a testépítő ipar áldozata lennék, ha csak egy kis pluszt is jelent a célom elérésében, akkor nekem megéri, nem olyan vészes már az áruk stillmass,myportein...


- nyilván reggel lenne a legjobb az aerob edzés, de este kényelmesebb és a napirendemnek is jobb

- reggel ugye zab megy, azt meg nem nevezném teljesen szilárd étkezésnek, ezért szoktam az edzés utáni étkezéssel bevenni

- lehet hogy jobb a túró, szoktam is variálni vele, de hogy fehérjére lebontva nem olcsóbb az biztos, és ugye zsír és szénhidrát különbség is van



szóval főleg pihenőnapokon, a HMBt és az AAKG-t mikor érdemes bevenni? kazeinbe elfér vagy külön?

2015. máj. 21. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A HMB-t edzéskor több részletben.

Másfél óra alatt tetőzik és utána már ürül (tehát csökken), vagyis úgy érdemes beosztani ahogy az edzés időben alakul.


A HMB-t mindig komoly terheléssel kell összekapcsolni, mert az izmot érő sokkszerű terheléstől égeti el a zsírt.


Pl én kerékpározáshoz használom és ott tudom hány óra van hátra az útból aztán félóránként egy tablettát bekapok. Teremben edzésnél por alakút is tudsz kezelni. A napi max. dózis rá van írva.


A kreatint több részletben érdemes bevenni, mert egyben nagy dózis meghajthat.


Fehérjének meg ott van a hús, hal stb, vagy a drága szerek..


A többiről nem tudok mit mondani, mert nem ismerem a gyakorlatban.

2015. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!