Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Ti hogyan raktok...

Testépítők! Ti hogyan raktok össze egy étrendet?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem jó volt meg minden, de egy hónap után annyira megutáltam hogy kihánytam miután megettem, nem bírtam ugyanazt enni mindig. Sajnos nem érték ehhez a számoláshoz, de szeretnék visszatérni az edzéshez, amit nem szívesen csinálok addig amíg nincs meg az étrend. Egy nő aki ismert dietetikus azthiszem, ő 20.000-ért megmondja milyen anyagcsere típusba tartozom, viszont hirtelen nincs ennyi pénzem fölöslegesbe. Szóval esetleg tudna segíteni valaki hogy ne csak egyfélét ehessek,mégis rendben legyenek az étkezések?

17 éves lány vagyok, 167cm és 54-55kg, viszont semmi izom nincs rajtam, és emellé zsíros vagyok.


2015. máj. 15. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:

én úgy raktam össze, hogy változatos legyen, tehát nem gyros pácolású csirkemellcsíkokat eszem rizzsel minden nap

sovány húst szeretem, így abból szoktam csinálni fasírtot, ragut, rántott húst (sütőben), vagy megpárolom, megsütöm serpenyőben natúran és szószt készítek hozzá, vagy valamilyen pácolt husi, tonhalas pizza vagy bolognai ragus pizza vékony tésztával, omlett (teljes tojásból szoktam), sonka+tojás


a köret is elég sokféle lehet: kuszkusz, rizs, édesburgonya, köles, gersli, tk/rizs-/zab-/zabpehelylisztből készült dolgok: gyros pita, hamburgerzsemle, tészták


édesség pl. túrós palacsinta, gyümölcsös-túrós szelet, zabkeksz, kókuszos sütik


rágcsálnivaló pl. mini pizza, sajtos rúd vagy sajtos perec (sok túró, zabpehelyliszt, sajt, tojás)


egyébként a testzsír%-od tudni kellene, hogy érdemi választ kaphass, hogy neked most milyen étrend kellene

2015. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Ez mind szép és jó, de ha nem ektomorf vagy, el is felejtheted az ilyen kevésbé korlátozott étrendet.

2015. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nem értek a számolgatáshoz nem lehet kifogás, összeadni kivonni tudsz, kaloriabázis stb stb mi mennyi tápanyagot tartalmaz, ma már könnyen elérhető... Testépítő dogmák alapján megtervezed a kezdő tömegnövelő, vagy szálkásító étrendedet, aztán fogsz egy füzetet és egy tollat, jegyzed, mikor milyen alapanyagból mennyit ettél, ezt hetente egyszer összeveted azzal, mit mutat a mérleg és ez alapján már 4-6hónap után könnyedén belejöhetsz és tudni fogod mikor mit emelj, mit csökkents.
2015. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell leragadni a csirke+rizs/brokkoli kombinációnál. Rengeteg hús és fűszer van, amivel változatossá tudod tenni.
2015. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mostanában édesburgonyát, és a csirkemellet megsütöm egyszerre sütőben, hozzá saláta, lilahagyma, kaliforniai paprika, paradicsom, kígyóuborka saláta, tzacziki szósszal és olivaolajjal... :)
2015. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 megyek hozzád hamizni :DDD
2015. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy szoktam,hogy veszem a napi 6 étkezést.Aztán minden étkezéshez rakok 20-30g fehérjét ami lehet tojás,hús,tejszármazékokat nem fogyasztok.Húsból szeretem a halat,disznót,csirkét.Aztán hozzárakom a szénhidrátot általában 20-40-t étkezésenként,de ennek mennyisége célfüggő ugye.Aztán jön a zöldség,ez is megy minden étkezéshez.És zsír.Ez változó mennyiségben szintén az adott céltól függ.Általában heti bontásban,vagy akár naponta váltogatom a hús és a zöldségek fajtáját.Tehát egy hétig eszem mondjuk csirkemellet,rizst,brokkolit és karfiolt napi 2x.A következő héten meg eszem csirkecombot,rizst,céklát.Vagy hal,rizs,spárga.Tojás tk zsemle,paradicsom paprika.Sonka paradicsom,retek graham kenyér.Az összetétele a végén mindenek nagyjából ugyanaz.Ezért összetételt számolj először,aztán kiválasztod,hogy azt miből viszed be.Az anyagcserédet 1-2 hónap is kiismered így,mert pontosan tudni fogod,hogy mennyi ch-ra miképpen és mivel reagál a tested.
2015. máj. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!