Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen kiegészítőket szednétek...

Milyen kiegészítőket szednétek egy 3 hónapos ketogén diétában (CKD)?

Figyelt kérdés

Eddig ezeket sikerült összeszednem:


- Mega Daily One Plus & Calcium Magnesium & Vitamin D Forte

- Tejsavó izolátum (0.6g CH)

- L-karnitin

- Kreatin monohidrát (csak visszatöltős napokon)


Ezek mellé szeretnék még egy erős termogén zsírégetőt. Korábbi alacsony szénhidrátos diétában (nem keto) használtam a Revex-16-ot, de egyáltalán nem éreztem hatékonynak (baromira jól tolerálom a stimulánsokat, sajnos), ellenben folyékony formában a Thermo Drine brutálisan olvasztotta le a zsírt. Egyéb javaslat?


+1: Visszatöltős napon javallott edzeni, vagy ugyanolyan gyorsan feltöltődnek az izmok glikogénnel, mintha nem edzenék (végül is, full üresek)?


+2: A visszatöltést követő napokra érdemes tenni a nehezebb edzéseket (láb, hát), vagy lényegtelen glikogén-ürítés szempontjából?



2015. máj. 8. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tejsavó izolátum kihoz ketózisból az erős inzulinválasz miatt. Töltő napon reggel igyál 1 tejsavóturmixot 20-30gr fruktózzal ez kihoz ketózisból de a izomglikogén raktárakat még nem tölti fel. Menj el edzeni és csinálj minden izomra 1 szettet 50+ plusz ismétléssel pumpáló jelleg. Ez után jön a töltés én este lenyomnám a lábat vagy a hátat majd a következő nap reggel este letudnám a test többi részét.
2015. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Halolajat vennék még.
2015. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi az a ketogén diéta?
2015. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A fruktózt mindenképp el akarom kerülni, mert a májban raktározódik. Az inzulinra vonatkozó dolgot nem igazán értem. Miért lenne magas inzulinválasz izolátumtól, tisztán, szénhidrát nélkül? Erről még sosem hallottam, kisebb utána olvasás után pedig azt mondják, csak akkor jövök ki a ketózisból tőle, ha alapból magasabb a fehérje bevitelem, mint kéne. Magadon tapasztaltad, amit írtál?


Ezek szerint érdemes lenne mondjuk továbbra is koncentrátumot vagy kazeint innom, minél alacsonyabb szénhidráttal? Egyébként csak éhgyomros kardió és súlyzós edzés után innék, a fehérje-zsír arány pedig 25-75%.

2015. máj. 8. 19:53
 5/12 A kérdező kommentje:
A zsírokat extra szűz olíva olajból, lenmagolajból és kókuszolajból vinném be. Magokkal nem szeretnék szórakozni, tudom hogy lusta lennék számolni a járulékos szénhidrátjaikkal... :)
2015. máj. 8. 19:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz ketogénhez ne csináld, mert nem fog működni.
2015. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván az a célom, hogy értsek hozzá.
2015. máj. 8. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Naturálban nem sok értelme van, nulla izom marad rajtad.
2015. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként Montez jól mondja, jobb feltételes ketózisban lenni 100gr körüli/alatti ch-val. Jó sok fehérjével és hasznos zsírokkal.
2015. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Angol videókban, illetve shop builderen is úgy írják le a ketót, hogy a naturál testépítők "csodafegyvere", mivel az izomveszteség szinte 0, azt a minimálisat pedig a visszatöltős napon visszaépíti a szervezet.


A könyv címet köszönöm, elolvasom. :)

2015. máj. 8. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!