Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta alatt alig bírom megenni...

Diéta alatt alig bírom megenni a szükséges mennyiséget, mi lesz ha tömegelni szeretnék majd egy kicsit? Egyáltalán jó-e a diétám? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! egy 2000-2200 kalóriás étrendet raktam össze magamnak, utánaolvasás után. A problémám az, hogy sokszor már úgy érzem, nem bírom megenni a napi adagot. Volt már valakinek hasonló tapasztalalta?


180cm / 92kg vagyok, férfi. 97 kg-ról kezdtem. 3 hónapja kezdtem, viszont az elsö két hónapban a súlyom gyakorlatilag stagnált. Most már latszik, hogy valójában inkább izmosodtam. Még kb. 10 kilótól szeretnék megszabadulni. Heti 3-szor megy Crossfit, következö hónaptól akarom ezt felvinni heti 4 alkalomra, ez lenne a végleges.


Az étrendem a következö (egy példanap - nyílván nem mindig ugyanez, de a bevitt tápanyagok mértéke mindig stimmel):

Fehérje: 250 gramm

Szénhidrát: 150 gramm

Zsír: 10 gramm


Reggeli: Shake (zablisztet belekeverve + BCAA): 55g Prot es 30g CH

Tízórai: 10 dkg csirkemell + 3 dkg rizs + zöldség + 5g zsír

Edzés után (shake): 55g Protein + 30g CH

Ebéd: Shake + 25 dkg csirkemell + 6 dkg rizs + zöldség

Uzsonna: 15 dkg csirkemell + 4.5 dkg rizs

Vacsora: 20 dkg csirkemell + zöldség + 5 g zsír

Pihenö napokon: az edzés utani shake helyett egy shake megy vacsorára pluszban CH nélkül.

Kiegészítöként megy még vitamin, L-Carnitine, Beta Alanine, halolaj, izületvédö, kb. 5 liter víz/nap. Mindent kókusz zsírral fözök és salátákhoz dió olajat használok.


Nagyjából így néz ki a napom. Mindig délelött edzem. Persze mindig letolom a megadott kaját, mert kell és kész, de sokszor úgy érzem, megdöglök, annyira tele vagyok. Van esetleg valami tippetek, hogyan lehetne könnyebbé tenni? Egyáltalán jó így a diéta? Hogy a francba fogok ennél is többet enni, ha vége a diétának es szinten akarok tartani, vagy esetleg tömegelni akarok? Bármilyen segítségért hálás vagyok.



2015. máj. 6. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nincs 2000 kalória, de nem is baj. Valószínűleg elég kevesebb fehérje, kezdő vagy még.
2015. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amúgy jónak tűnik, sőt a súlyod alapján egyáltalán nem tűnik soknak a fehérje szálkásításhoz, bár szerintem ha kezdő vagy mehet kevesebb. Meg valószínűleg majd a szénhidrátot is kell csökkenteni.


A tömegnövelésnél meg főleg kevesebb fehérje kell majd, és ott sem muszáj iszonyat sok ch-t enni, de amúgy is érdemes kevés szénhidrátról indulni, mondjuk 3g/tskg-ról. Meg úgyis egyre többet fogsz tudni enni.

2015. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fehérjét vidd le 1.8-2g/tskgra

Ennel tobb nem nagyon kell azert van a feherje hogy eltelitsen. Mert ez a 1.8 g megtartja az izmot. Pláne magas testzsírszázaléknál.

Arányosan emeld meg a szénhidrátot és a zsírt. Mert szálkásításhoz a 10 g zsírbeviteled nagyon kevés.

Ha kb 2000 kalorias etrend akkor legyen mondjuk: 165 g fehérje 225 g szénhidrát és 50 g zsír.

2015. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 10g zsírnál tuti hogy valamivel több megy egyébként, de 50 gramm biztos nincs meg. Megpróbálom akkor majd feljebb tolni. Valamit meglocsolok majd valamivel vagy nem tudom. Ha kevesebb fehérje is elég, akkor az nagy segítség lenne, könnyebben le tudnám tolni a kaját. A Ch-t azért nem nagyon akarom lejjebb vinni, mert az edzéseket így is egy kicsit nehezen bírom lendülettel és erövel, és ha minden igaz, akkor a Crossfit mellé amúgy is egy kicsit magasabb CH bevitelt javasolnak, de ez lehet, hogy hülyeség, meg a megemelt zsír valószínüleg pótolná a kiesett Ch-ból származó energiát.
2015. máj. 6. 13:24
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ahogy kiszámoltam pl. a hétfömet, az így is 2200 kalória.


Hétfö: 1270 fehérje + 460 rizs + 380 zab + 100 zsír = 2210 kcal

- Reggeli: Shake

- Tízórai: 10 dkg csirkemell + 3 dkg rizs + zöldség + 5g zsír

- Ebéd: Shake + 25 dkg csirkemell + 6 dkg rizs + zöldség

- Uzsonna: 15 dkg csirkemell + 4.5 dkg rizs

- Vacsora: 20 dkg csirkemell + zöldség + 5 g zsír

2015. máj. 6. 13:27
 6/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
Szálkásítanod most azért kell, mert korábban kalóriapluszban voltál. Hogy a fenébe kerültél kalóriapluszba, ha már a kalóriaminuszt sem bírod megenni. Bocs, ha az előzményekben benne van a válasz. Csak az alapkérdést olvastam el.
2015. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy kerültem kalóriapuszba, hogy 3 évvel ezelőtt volt egy komolyabb balesetem. Előtte 12 éven át küzdősportot űztem. A baleset után nem végezhettem semmi intenzív mozgást másfél évig (gyakorlatilag örültem, hogy bírok menni). Viszont a szar kaják és cukros üdítők korában nem olyan nehéz kevéssel is kalóriapluszba kerülni, és nem segített a rendszertelen evés sem. Bár nem vagyok kövér, hiszen a sportmúlt azért látszik, de van rajtam elég felesleg, hogy zavarjon. Pár hónappal ezelőtt jutottam el oda, hogy elég volt, és elkezdtem sportolni újra.
2015. máj. 10. 11:34
 8/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Most nagyjából elolvastam az előzményeket.


Szerintem nagyon rosszak az arányok. Sok a fehérje (ez is oka a teltségérzetnek), nagyon kevés a zsír (még az alap hormonális működéshez is [bár ezzel sokan nem értenek egyet]) és kevés a CH, illetve nem értem, hogy lehet, hogy ilyen alacsony zsír mellett már most ilyen alacsonyra kellett vinned a CH-t. Lehet, pont a rossz arányok miatt akadt be hormonálisan valami.


Nyilván nem a CH-val és a zsírral vagy tele. A fehérje és a zöldség telít el.


Ha 82 kg szeretnél lenni. Mondanám, hogy akkor abból számítsd a makróidat és legyen 160 gramm fehérje állatiból, meg még ami növényi összejön a CH-ból, és legyen 3 gramm a CH, illetve 0,5, de inkább 1 gramm a zsír, aztán, ha nincs fogyás, akkor csökkents a CH-n, de már most is jóval alatta vagy ennek a CH és zsír mennyiségnek.


Írod:

Fehérje: 250 gramm

Szénhidrát: 150 gramm (a zöldséget gondolom nem számold bele, nem is kell, abból legyen meg a napi mennyiséged céljaidtól függetlenül, hiszen kell a rostok és vitaminok miatt [persze nem mindegy, hogy uborkát vagy sárgarépát jelent neked a zöldség])

Zsír: 10 gramm hozzáadott, + minimum 10 gramm rejtett(zab, barna rizs, csirke) = 20 gramm.


Ez nincs még 2000 Kcal sem.


Szerintem keveset eszel, így csak belassítod az anyagcseréd. Ennek ellenére nem bírsz a „mennyiséggel”, talán a sok fehérje miatt.


Ha tudsz, szép lassan változtass az arányokon, menjen az x-fitt. Helyreáll az anyagcsere és indul a fogyás.


Alapprobléma az volt, hogy nem bírod megenni, amit meg kell. Szerintem a jobb arányok ezen is segíteni fognak.

2015. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom Szintiszoli123 a valaszt. Elkepzelheto, hogy a tul sok feherjevel van gond, mert en 2 gramm helyett 3 grammal szamoltam a mennyiseget, es mar lassan hanyingerem van a csirkemelltol, meg ugy a hustol alapjaban :D

A zoldsegeket nem szamoltam bele a bevitt kaloriaba, sem a CH-ba.


Sargarepat nagyon ritkan eszem, a zoldseg szinte minden nap ugyanazt jelenti - uborka, ujhagyma, paradicsom, jegsalata, brokkoli, karfiol, egyeb zold gaz.


A CH megemelese jol hangzik :D Valoszinuleg az edzeseket is sokkal jobban birnam, de a 3g CH nem sok egy kicsit? Mindenhol azt olvastam (beleertve a sarga kapszulat is) hogy 1,5-2g CH celszeru dieata alatt, es kb. 20g zsir.

A zsirbevitelt egyebkent mar megemeltem, es nem szamoltam pontosan utana, de most olyan 35-40g korul lehetek (kicsit problemas amugy, mert utalom a halat es minden tengeri herkentyut). Valamilyen egyszeru zsirforrast a tablettakon kivul tudnal ajanlani? Pl. amennyire tudom es olvastam, a dio, mogyoro egesz jo.


Mint irtam nem vagyok tulsagosan dagadt, de az uszogumi rendesen megvan, megha kisebb is mint 2 honappal ezelott. Mar elore rettegek, mi lesz az utolso kilokkal :D

2015. máj. 11. 12:47
 10/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

uborka, ujhagyma, paradicsom, jegsalata, brokkoli, karfiol, egyeb zold gaz - ez így jó


A CH megemelese jol hangzik :D Valoszinuleg az edzeseket is sokkal jobban birnam, de a 3g CH nem sok egy kicsit? Mindenhol azt olvastam (beleertve a sarga kapszulat is) hogy 1,5-2g CH celszeru dieata alatt - bocs, valamiért fiúnak gondoltalak. Igazad van. 2-ről indulj, a 3 már valszeg sok.


"es kb. 20g zsir" - én kötném az ebet a karóhoz, hogy 1 gramm. A baj, hogy már jóval alatta vagy. Legyen akkor 0,5 gramm. Az alá nem menj! A CH-t vedd inkább vissza.


A zsirbevitelt egyebkent mar megemeltem, es nem szamoltam pontosan utana, de most olyan 35-40g korul lehetek - ennyi legalább menjen.


"(kicsit problemas amugy, mert utalom a halat es minden tengeri herkentyut). Valamilyen egyszeru zsirforrast a tablettakon kivul tudnal ajanlani? Pl. amennyire tudom es olvastam, a dio, mogyoro egesz jo. " - lenolaj, repceolaj, olivaolaj. Ezeket ne hevítsd, hanem utólag önts a kajára. Gyorsan meg lehet szokni. Utána már nagyon finomnak érzed. Dió, mandula, tökmag, mogyoró, pisztácia OK. Napraforgót és a földimogyorót szidják a rossz omega3/6 arány miatt, de gondolom, még nem halt bele senki.


"Mar elore rettegek, mi lesz az utolso kilokkal :D" - lemennek. Nyugi.

2015. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!