Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzást hogy lehet megtanuln...

Felhúzást hogy lehet megtanulni helyesen, önállóan?

Figyelt kérdés

Nincs tükör, általában üres a terem.

Üres rúddal próbálkozok, feszítem a hátam és előre nézek.

De honnan tudom, ha rosszul csinálom? Éreznék azonnal valami fájdalmat csípőnél vagy csak évek után veszem észre?



2015. ápr. 26. 13:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Olvastam róla, meg néztem videókat helyes kivitelezésről, de valahogy nem vagyok magabiztos a gyakorlattal kapcsolatban.
2015. ápr. 26. 13:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy magabiztos, akkor csak kellene keresned egy hozzáértőt, aki megmutatja. Mindenkinek van ilyen ismerőse, tuti találsz valakit.
2015. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üres rúddal a büdös életben nem tanulod meg, ugyanis nem tudod lerakni a földre normálisan.
2015. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mark Rippetoe videókat nézd meg youtube-on mint pl ez:

https://www.youtube.com/watch?v=K3izzg0RCTg


De van még jó néhány tőle, hogyha mélyebben foglalkoztat a téma. Súlyválasztásnál az a lényeg, hogy tanuló fázisban tényleg olyan súlyokkal csináld ami nem túl megerőltető, mert a derekad nagyon könnyen bemozdulhat ha túl nagy a súly és abból lesznek a sérülések. 5-6 ismétlés bőven elég.

Az hogy mikor veszed észre változó, hogyha túl nagy a súly és bemozdul a derekad akár azonnal, de másnap mindenképp jelentkezik.

2015. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és felhúzás előtt nagyon fontos a bemelegítés és edzés végén a hát/derék nyújtása.
2015. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!