Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mit gondoltak arról, hogy...

Ti mit gondoltak arról, hogy sokan azért nem tartják a testépítést sportnak, mert nagyon sokan használnak szteroidokat, és a sportnak nem erről kellene szólnia, hanem a mozgásról?

Figyelt kérdés
Mikor mondom az embereknek, hogy konditerembe járok, a fent említett dolgokat szokták mondani, hogy ez nem is sport.
2015. ápr. 23. 09:48
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Ezt írta valaki üzenetben, ti mit gondoltok róla?


"Szia! Azért ide írok, mert a gyúrósok lepontoznak. Én thai-boxolok, és K1-ezek. gyakran jönnek hozzánk gyúrós gyerekek, akik azt gondolják, hogy tátva marad a szánk tőlük. Az igazság az, hogy kivétel nélkül egyik se tudja végig csinálni a 2 órás edzést, mert egy gyenge vázra, (inak, csontok, izületek) tesznek egy hatalmas súlyt. Szerintem óriási baklövés, főleg a tömegnövelők használata. Azonkívül,hogy rongálja a vesét és a májat, a boka, a térd, és a csigolyák egy folyamatos természetellenes terhelést kapnak, amiért akkor fognak fizetni, amikor idősek lesznek. Én sem tarom sportnak a gyúrást, mert látom hogy elsavasít, lomhává tesz, és az esetek 90%-ban kötötté teszi az izomzatot. A legtöbben meg se tudnak rendesen fésülködni. Nézd meg a jellegzetes mozgásukat. Ha erősödni akarsz, én a helyedbe fegyencedzést használnék, vagy thai-boxolnék."

2015. ápr. 23. 11:50
 12/43 Osynho ***** válasza:
49%

Azért nem tudnak végigcsinálni egy 2 órás edzést, mert nem azt a sportot űzik! Ezt kellene felfogni. Egy thai boxos meg nem fog 200kg-al guggolni. Ebben mi a meglepő? Vagy nem dob 80m-t kalapáccsal, nem úszik jól 100m-en, stb.


A tömegnövelős részre reagálni is feleslegese, szerintem.

2015. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 Musclemore ***** válasza:
49%
Tragédia ami néhány ember fejében van.
2015. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
49%
Fogyaték komolyan mondom.
2015. ápr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
20%

Megkell nézni egy nehézsúlyú boxolót (Klicsko,David Haye,Deontay Wilder) ők sem ilyen izmosnak születtek ehez testépíteniük kellet :)

Ezzel csak arra akartam kilyukadni hogy az a testépítő aki komolyan veszi a kardió edzéseket és fontos a tömeg mellet az állóképesség is, bármikor megcsinál egy 2 órás kemény box,thai-box stb kardió edzést :)Lemerem fogadni akár mennyi pénzzel!!

2015. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
33%
ja és a "gyúrósok" nem szoktak kardiózni csak a testépítők :)
2015. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
29%
Előző szálkásításomnál napi 2x1 óra kardió volt.
2015. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
81%

A testépítést én inkább a szépségversenyhez tudnám viszonyítani mint az igazi sporthoz.

Az nagy és kidolgozott izmok számítanak és bizonyos arányok (nem az esztétika nem igazán számít mert egy jay cutler hogy lehetne esztétikus)

Ha a szépségverseny sport akkor a testépítés is lehet az, de tudomásom szerint nem.

Inkább mozgásnak nevezném ami megad egy terhelést. Nem baj ha ezt választottad, de azért ne hasonlítsuk egy kosárhoz vagy rögbihez.

2015. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 Osynho ***** válasza:
20%
És mi van akkor, ha valaki testépítő, de nem versenyez? Akkor nem sportol? És ha nem testépítő, de súlyzós edzést végez, akkor nem sportol? Szeinted a kosaras sportol. Komolyabb szinten ehhez súlyzós edzést végeznek. Akkor a kosaras nem sportol ilyenkor?
2015. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
82%

Akárhogy csűröd, csavarod attól még nem lesz igazi sport ha versenyzel ha nem.

Koncentrált gyakorlatokat végzel az izmok meghatározott területére és így készteted őket növésre.

Akár mit mondasz, a kondi inkább szépségverseny mint sport.

2015. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!