Kevés alvás és kondi vagy több alvás de nincs kondi?
Ti mit tennétek a helyemben,most 2 hétig nagyon szoros időrendem van és csupán 2 opció maradt a kondira amit egyébként heti min4x csinálok. (2 éve csinálom,szval szerintem már haladó vagyok)
A kérdés:
-Tanuljak éjjel és így 5-6 órát aludva legyen időm kondira heti 3x
-Tanuljak nappal,aludja 8 órát de akkor nincs időm kondira.
Mind a 2-őt rossz,de nem tudom melyik lenne kevésbé rosz. HA fáradt vagyok akkor sz@rul megy mert -5% az erőm kb. HA meg nem megyek akkor sz@rul érzem magam,mert nincs kifogás. Ti mit tennétek ?
Nemtudom milyen az edzésed, de van megoldás amikor a gyakorlatok között nincs pihenő. Célszerű ellentétes, antagonista izmoknál használni de nem törvényszerű. Mondok egy példát:
Francia rúd - bicepsz 12 ismtlés
Leteszed, fejmögé emeled és tricepsz ismét 12 ismétlés
De láttam már aki a mellet nyomja háttal.
A lényege, hogy jóval gyorsabb, és bár szigorúen véve pihen az adott izom, még is hamarabb elfárad és kisebb terhelés kell neki. Ha sietek, én ezt alkalmazom.
Persze ehhez jó az olyan terem, ami nincs tömve és odaférsz mindenhez...
Jah, az óriás szett mikor bevonsz még több izomcsoportot, de ez már csak fantázia kérdése.
Az óriásszett egy izomcsoportra végzendő és egész megterhelő edzéstechnika. A koncepcióból adódóan is csak jóval kisebb súlyokkal lehet végezni, bár érdemes ezekkel több ismétlést végezni. Továbbá ebből adódik még, hogy inkább szálkásításkor használatos.
Inkább nagy izomcsoportokra szokták végezni. A lényege, hogy legalább 4 gyakorlatot végzel egy izomcsoportra egymás után pihenés nélkül. Ezt követően mehet egy 3 perces pihenés, majd újra. Elég 4 sorozat + a bemelegítés. Tehát pl mellere először fekvőtámasz, hogy bemelegedj, majd fekvenyomás, ferdenyomás, tárogatás, kereszt csiga, áthúzás és pihenés. Ha úgy jobban tetszik, a ferdenyomást beszúrhatod későbbre, hátha megnyugszol valamelyest.
Az, hogy gyengébb vagy mert nem vagy kipihent nem igazán számít ilyen rövid intervallum esetében.
Az izmod nem látja a súlyt. Van x ereje és abból gazdálkodik. Továbbá, a szellemi fáradtság az idegrendszert és az immunrendszert kínozza és nem a mozgásszervrendszert. Ebből adódik, hogy én anno vizsgaidőszakaimkor imádtam elmenni az edzőterembe. Sőt, még többször is jártam ,mert sokkal könnyebben elaludtam utána. Késő délután mentem. Kikapcsolta az agyam. Noha, ha összehasonlítottam volna egy teljesen fitt és rákoncentrált edzéssel akkor nem érte volna el a szintjét, hiszen sokat bambultam magam elé, de felfrissített és elterelte a gondolataimat . Persze az elején még pörgött, de aztán lenyugodott.
Másik. Éjjel ne tanulj. Sokkal ésszerűbb kipihenve még frissen tanulni hiszen sokkal kevesebb idő alatt éred el ugyan azt az eredményt. Így kevesebb stresszel is jár. És megspórolod a kínlódást és a hempergést, amikor nem fog az agyad. Illetve, érdemes tanulás után beiktatni egy kisebb alvást. Elég 1-másfél óra, a lényeg, hogy ne vekkerre menjen és lehetőleg sötét helyiségben. Fontos az elaborációhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!