Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha többféle sportot űzök,...

Ha többféle sportot űzök, jobban fogok fejlődni?

Figyelt kérdés
Van egy pici felesleg rajtam, leginkább ezt szeretném eltüntetni és izmot szeretnék felszedni. Ha változatos sportokat űzök (úszás, futás, street workout, kondi, squash, kettlebell) ugyanazt nem csinálnám két egymást követő alkalommal, jobban le tudom adni a felesleget, vagy fel tudok szedni valamennyi izmot?

2015. ápr. 6. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Zsírleadáshoz kalória mínusz kell. Tehát a több sport ezt támogatja. Izomnöveléshez pedig kalória plusz szükséges. Ugye innen ki tudod logikázni a dolgokat? :)
2015. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, ezt az részt tudom. :) Arra lennék kíváncsi, hogy ha mindig más sportot űzök, jobban tudok-e fogyni vagy izmot felszedni, mintha csak egy sporttal foglalkoznék?
2015. ápr. 6. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre vàlaszoltam csak nem értetted. Fogyni igen, izmot növelni nem. Így sem èrthető? :)
2015. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem.

A változatosság semmit nem jelent ilyen szempontból, maximum gyönyörködtet. :)


Teljesen mindegy, hogy milyen sporttal kerülsz kalóriadeficitbe a napi étrendedet figyelembe véve.


A kardió vaszkuláris rendszered edzésére a leghatékonyabb a futás.


Az izmaid megtartására (kalóriadeficitben) vagy növelésére (kalória pluszban) a leghatékonyabb a súlyzós edzés (ebbe beletartozik a saját testsúly is).


A hatékonyságot figyelembe véve minden más csak megközelíti ezt a két edzéstípust, tehát csak rosszabb eredményt érhetsz el adott idő- és energiabefektetéssel.


Viszont van 2 nagyon fontos megjegyzés:


1. A sportban, edzésekben az a lényeg, hogy el legyenek végezve, meg legyenek csinálva - ilyen szép magyarosan.

Tehát ha te valamit örömmel csinálsz, akkor nagy valószínűséggel hosszú távon azzal jobb eredményt érsz el, mint ha valami olyant csinálsz, amit nem szeretsz és nem adsz bele mindent, gyakran kihagyod, stb.


Tehát űzd azt a sportot, amelyiket szereted!


2. Szálkásításkor (zsírleadáskor) fokozottan kell figyelni az izomvesztésre, persze nem szabad átesni a ló túlsó oldalára.

Ilyenkor a sok futás a legtöbb esetben nem a legmegfelelőbb, persze a "sok" nem a heti 1-2 félórás futást jelenti.

2015. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!