Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek hogy végre elkezdje...

Mit tegyek hogy végre elkezdjek fejlődni?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, de hátha kiderül mit csinálok rosszul. Fél éve edzek és 2kg jött fel eddig. A karom kb. fél centit nőtt. Egyszerűen képtelen vagyok fejlődni, 61kg vagyok és rohadtul idegesít hogy 17 éves létemre olyan a testem mint egy 10 évesé. Más meg össze-vissze eszik mindent és egy hónap alatt többet pakol magára mint én fél év alat. Leírok mindent mert valószinűleg valamit nagyon szarul csinálok. Az étrendem:

6:30- 30g zabpehely+30g basic whey

9:30- 40g csirke+80g rizs

12:00- 100g tk kenyér+egy tojás

15:00- 120g rizs+80g csirke

(16:00- edzésnapokon 60g carbf+40g basic whey)

18:00- 100g rizs+ 40g csirke

21:00- 100g túró


Edzéstervem:

hétfő: váll-hát

szerda: mell-bicepsz-tricepsz

péntek: láb-has


A kaja 90%-a megvan, de ennél többet ha akarnék se tudnék enni, multkor is alig tudtam elaludni úgy tele voltam.



2015. márc. 16. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ha tömeget akarsz növelni étvágytalankent akkor ki kell lépned a komfortzónádból és többet kaloriat bevinni.

Ami konnyu lenne mondjuk az az hogy a túró helyett mehetne fehérje+zabpehelyliszt.

2015. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nincs választásod, meg kell enned. Ezen sokan átmentek, ha azt szeretnéd hogy nőjön a testtömeged többet kell enned mint amennyit felhasznál.

Próbálkozz spagettivel: durumtészta, darálthús és rá paradicsomszósz meg lenmagolaj hogy csússzon. Kell az az 1 tsk zsír tömegelésnél.

2015. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az edzésed se jó.. Ez az edzésterv akkor működne, ha tolnád magadba a szteroidot.. 16-20 ismétlések? Ez az ilyen tipikus testépítő magazin edzésterv, ami lósz.art nem ér, ráadásul mindezt puncisúlyokkal.

5x5 fekvenyomás

3x8 fekvenyomás döntött padon

2x10 tárogatás/áthúzás

3x8 Bicepsz rúddal állva

3x10 Kalapács bicepsz/bájcepsz döntött padon


Például ezt megcsinálnád heti 2x mell-bicepszre, százszor többet érnél így.

Csináld a felhúzást, guggolást, fekvenyomást, ohp-t, és ez legyen az alap. Ezeket sajátítsd el, minél tökéletesebb kivitelezéssel, és fejlődj velük, próbáld minden edzésen emelni a súlyt (de nehogy a kivitelezés rovására menjen!). A magas ismétlésszámokat ezeknél felejtsd el, 5-8 menjen.Mellé csinálj néhány gyakorlatot még, és jó lesz. Izomcsoportokra heti 2x eddz.

2015. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ez legyen az étrended, ne az a madártáp, amit most eszel. Ha nem megy akkor küzdj, majd tágul a gyomrod idővel és bírni fogod. Ami segít, ha nem iszol evés előtt már legalább 30 perccel és közben sem. Legjobb, ha evés után 30 perccel iszol.


Először szar lesz, nekem is szar volt. Én pl. sosem reggeliztem régen, szabályosan rosszul voltam ha szilárd dolgot kellett 10 óra előtt bevinnem. Igazi szenvedés volt rászokni, hogy kelés után rögtön 100g zabkása + protein. Aztán rátjöttem, hogy jobban csúszik a dolog, ha még nyakon öntöm egy natúr joghurrtal (150g). Most már szabályosan akkor vagyok rosszul, ha nem reggelivel nyitok. De kellett hozzá 2 hét legalább, hogy megszokjam. Pedig én előtte is szerettem sokat enni.


Erőltesd meg magad pár hétig, meglátod megjön az évágyad. Pihenőnapokon esetleg kocoghatsz, én a laza kardiótól mindig farkas éhes leszek.

2015. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor mostmár addig fogom erőltetni amíg alul ki nem folyik. :) És még egy dolog: Mi van akkor ha hétvégén nem tartom be az étrendet? Nagyban befolyásolná az egészet?
2015. márc. 16. 18:47
 16/19 anonim ***** válasza:

--gömb--


Az erőedzés mellé én betennék legalább egy magas ismétlésszámú sorozatot (30-50 körülit akár) alapgyakorlatokban is.


Amúgy csináld azt amit én, utána garantáltan tetűlassú lesz az anyagcseréd :D

(Fél éve minden nap teljes test edzés megy).

Emellett garantáltan sokkal erősebb leszel, még ennél kevesebb kajával is.


Az apró betűs részben persze benne van, hogy annyira túledzed magad, hogy azt se fogod tudni, melyik a jobb kezed :DD


Na jó, ezt csak poénból írtam.

2015. márc. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

--gömb--


Attól függ mekkora a különbség, makrókban.

2015. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez szerintem attól függ mennyit vétkezel.


Attól, hogy szombat este elmentek sörözni és leküldesz 3 sört meg egy zacskó sósmogyit nem hiszem, hogy világvége lesz - főleg nem tömegelés közben.

Ha viszont hétvégén 2x eszel egy kis madártápot akkor szerintem simán elcseszheted az egész heti eredményeidet. Legalább a fehérjét vidd be a hétvégén is, ha muszáj akkor shake-el. Reggel + este letolsz egy lassú felszívódású turmixot az már 40-50 gramm fehérje önmagában.

2015. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Rendben, kifogok próbálni minden edzésmódszert. És amennyire csak tudom betartom a kaját hétvégén is. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2015. márc. 16. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!