Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így nem tud fejlődni az izom?

Így nem tud fejlődni az izom?

Figyelt kérdés
Megfelelő mennyiségű fehérje-szénhidrát-zsír, viszont a kalóriatöbblet nincs meg (tételezzük fel, még ha nem is valószínű ez). Természetesen mellette megfelelő edzés és pihenés.

2015. febr. 25. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Ilyen nincs.

A kettő kizárja egymást, ha a kalória nem elég akkor nem elég a ch/zsír, ez ugyanazt jelenti.

2015. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Messze nem feltétlenül.

Ektoként megmondhatója vagyok, hogy kalóriatöbblet nélkül lassabb a tömegelés.


Annyit tudok mondani, hogy egyénenként változó hogy mennyire haladsz. Nálam volt fejlődés, csak nagyon lassú. Volt hogy rám egy hónapban kevesebb mint fél kiló jött fel. Most érted egész hónap diéta, és edzés ennyit nem ér meg.


Ajánlom hogy ha nincs meg a kalóriatöbblet akkor olajos magvakkal (mogyoró, dió, földimogyi), tojással, vagy telítetlen zsírokkal felnyomni. Ezekkel nem is nehéz összehozni a dolgot.


Általában étrendben amúgy a zsírok nem szoktak meglenni tényleg, vagy épp még egy kicsi kell. Úgy lődd be az egészet, hogy 1kg jöjjön rád minimum egy hónapban fel. A többi úgyis biztos zsír.

2015. febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


A megfelelő alatt azt kell érteni, hogy annyi, amennyi az adott személynek kell a fejlődéshez. Ez ugyanis a viszonyítási alap. 4-6 g ch-t szoktak mondani, de igazából simán kéne 10 g-ot is, mert a skála nagyon széles.

Szóval mondjunk inkább 3-10 g-ot, így gyakorlatilag lefedtük a skálát.


Tehát egy ektomorfnak egyszerűen nem megfelelő mennyiségű a 4g/ttkg ch, számára ez kevés.


Lehet persze kalóriatöbbletet biztosítani zsírokkal is.

2015. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ja, csak Ch-ból bevinni a + kalóriát egyrészt nehéz, másrészt k****a nehéz. Most hogy inzulin, meg terhelés tekintetében mit csinálna abba nem megyek bele, mert nem tudom teljesen pontosan. Napi 5g/ttkg ch bőven elég a glikogénraktárak feltöltésére, a kalóriát meg zsírból könnyebb bevinni.

Szóval egyszerűen baromság amit mondasz már megbocsáss, ha utánaolvasol legtöbb helyen hasonlóan ajánlják. Nem mindegy hogy egy nap 400 g rizsát kell e letolni, vagy 800-at. Amúgy is ami felesleges glükózt beviszel, azt egyből zsírként tárolja a szervezet. Ilyen formán a ch-bevitelt korlátozni kell a glikogénraktárak feltöltésére, és nem tovább.

2015. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Egy kicsit jobban elmélkedhetnél a dolgon, mielőtt ekkora baromságokat leírsz.


NINCS olyan, hogy a ch megfelelő mennyiségű, de a kalória nem elég.

Ha gyors az anyagcseréd, akkor 5 g ch mellett NEM lesznek telítettek a glikogénraktáraid, ilyen egyszerű (most a zsír minimális).


Nekem ne oszd az észt erről, mivel ha valaki, akkor én extrém gyors anyagcserével rendelkeztem. Egy párszor már leírtam, hogy 1000 g chn is voltam, amit egy ideig 1kg rizs+0,5 kg lencse, illetve 2 kg kenyér felállásban vittem be. És láss csodát nem zsírosodtam, egy deka felesleg nem jött rám. Igaz hogy fizikai munka mellett volt (erdészeti munka+betonozás), de akkor is.


Nyilván azért ettem meg ennyit, mert már fél kiló rizstől is dagadtak az izmaim a glikogéntől, de a szadista-mazochista jellemvonásaim miatt én még betoltam ennek a háromszorosát, csak úgy viccből.


Tehát egy ektomorf nem feleslegesen visz be akár 8 g/ttkg ch-t.

Az egy dolog, hogy egyeseknek jobban bejön zsírral fedezni a kalóriák jelentős részét, de egyrészt ettől is ugyanúgy zsírosodhat az ember, másrészt nem mindenkinek érdemes vele foglalkozni.

Nekem például felesleges, mert talán átlag alatti hatásfokkal égeti a zsírt a szervezetem, de az biztos hogy kétszer annyi levegőt veszek ha zsírt jelentős mennyiségben fogyasztok, és mondjuk dolgozok, ráadásul intenzív erőkifejtésnél semmit nem tudok kezdeni a zsírral, ott úgyis vagy a ch, vagy rosszabb esetben a drága kis aminosavmolekulák fognak elégni energiaként (ha kevés a ch).


Nyilván akinek jó a zsír, az tegyen így.


De így se történik más, mint a biológiailag-energetikailag felesleges, valójában csak a rossz hatásfokkal működő szervezet miatt létező, egyfajta "fantom"-kalóriaigényt elégíted ki, tehát gyakorlatilag ugyanott vagyunk.

Persze egyszerűbb ehhez alkalmazkodni, mint megváltoztatni ezt a zavaró tényt, bár utóbbira is megvan a lehetőség, csak nem kellemes, én viszont ezt tettem. Azóta már elég nekem is 4-5 g ch, és zsír se kell mellé.

De most azokról beszélünk, akik nem babrálják az alkati sajátosságaikat.

2015. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aranyos hogy baromságnak titulálod amiket írok. Megszólom, hogy ennyi CH-t nehéz bevinni. Ezután pedig leírod a saját extrém esetedet, engem cáfolandó, amit egy különleges körülmény miatt csináltál (kemény egész napos fizikai munka), ÉS még az emésztésed is extra gyors (btw én még mindig azt gondolom hogy ferdítesz, és nem annyi az annyi, de ebbe nem megyek bele). Nyilán a kérdezőnél is ez a helyzet. :)


Vedd már észre hogy az extrém ostobaságod, ami nálad működött, egy extrém példa esetében, az nem vonatkozik mindenkire. Az átlag ember mozgásához, és emésztéséhez párosítva egyszerűbb, és jobb verzió amit én vázoltam. Ha valaki fizikai munkát végez, és elfér a több ch, akkor hajrá! És kell is!


Én sok hónapig szenvedtem az ilyenek baromságai miatt mint te, hogy azt mondták "nem elég a ch-d, azért nem nősz". Naja! Amikor már 7g körül vittem be szétrepedtem kb egész nap, a beleim meg kivoltak. Ezt se tudtam hosszan tartani, viszont azon a 2 héten remekül elkezdtem zsírosodni. Egyszerűen mert így működik a ch: ha éppen már teli a glikogén -> pillanat alatt zsír lesz belőle. Míg a zsírok bomlása az emésztésben sokkal bonyolultabb, és lassabb folyamat, illetve feleannyit kell zsírból bevinni ugyanazért a kalóriáért.


"NINCS olyan, hogy a ch megfelelő mennyiségű, de a kalória nem elég.

Ha gyors az anyagcseréd, akkor 5 g ch mellett NEM lesznek telítettek a glikogénraktáraid."

Erre meg külön bekezdést szentelek, mert ez fantasztikus. Nem tudom mennyi az ismereted az emberi testről és a működéséről, de ez alapján a kijelentés alapján igen hiányos.

Az anyagcsere, és a glikogénraktár egymással nem függ össze. Ez nem úgy működik (nem is értem miért feltételezed), hogy gyors anyagcserével több glikogén raktározódik el. A glikogénraktár egy raktár. Van egy kapacitása, és azt ha eléri telítetté válik. Ha ezen felül raktározandó anyag (glikogén) van még, akkor abból szemét (zsír) lesz. Mert másképp nem tudja a szervezet elraktározni.

A glikogénraktáraid feltöltéséhez PONT elég 5g/ttkg szénhidrát, HA nem végzel más megterhelő, kemény munkát. Ez személyenként még enélkül is eltérő lehet, de általában bőven elég, és csak a zsírból bevitt kalóriára kell figyelni, mert ezzel éred el azt az energiapluszt amivel a szervezeted növekedésre sarkallod.

(btw amcsiban rengeteg testépítő makrókat nem is számol, csak a kalória legyen meg. azt persze igyekeznek tiszta kajából bevinni, de nem számolják)


Még1 dolog: Ha zsírból fedezed a kalóriaszükségleted, akkor sokkal kisebb az esélye hogy zsírosodsz. Ez tény. Neked se felesleges a zsírbevitel. Mellesleg a zsír egészséges az elterjed tévhitekkel szemben, csak nem mindegy milyen (telített-telítetlen).


Az hogy te fizikai munkát végzel egész nap, egyértelműen növeli a megkövetendő ch mennyiséget, ÉS a kalóriaszükségleted is. Zsírból nem fogod tudni feltölteni a glikogénraktárakat ez is tény. Az hogy kemény fizikai munka mellett mennyi ch kell, ezt ki kell kísérletezni. Viszont akkor sem biztos hogy a kalóriapluszt az a mennyiség biztosítja. Ez egyénenként eltérő. Van akinek igen, annak tökjó meg minden. Akinek meg nem, mint pl a kérdező is, annak bizony extra kalóriát kell bevinnie. Viszont ha a glikogénraktárai telítettek, akkor zsírosodni kezd az extra szénhidráttól. A zsírtól viszont nem. Ennyi a történet.


Nem írsz baromságot, csak per pillanat pont nemjó, mert extrém. A legtöbb ember a büdös életében nem tudna ennyit megenni. És még káros is ami broscience-et itt hirdetsz, mert dobálózol 10g/ttkg chval, úgy hogy meg se említed (csak most utólag) hogy emellett te egész nap fizikai munkát végzel, ami indokolttá teszi. Ugyanez volt velem is. Hallgattam a hozzád hasonlókra "több ch több ch". Eredménye csak zsírosodás volt, izomtömeg nem jött tőle.


Nah csókolom ki lett vesézve a téma elég durván, csak feleslegesen. Legközelebb ne tájékoztass félre részinformációkkal embereket, és minden rendben lesz. Szerencsétlen kérdező el se olvassa ezeket, és sztem azt se tudja most hogy mi van.

2015. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


A te eseted pedig ugyanúgy csak egy eset, semmi több.

1 kg ch/nap pedig nálam 13g-ot jelentett, amikor nem dolgoztam semmit egész nap, akkor voltam 10 g körül/ttkg.


Az extrém ostobaság az ez:

"Az anyagcsere, és a glikogénraktár egymással nem függ össze. Ez nem úgy működik (nem is értem miért feltételezed), hogy gyors anyagcserével több glikogén raktározódik el. A glikogénraktár egy raktár. Van egy kapacitása, és azt ha eléri telítetté válik. Ha ezen felül raktározandó anyag (glikogén) van még, akkor abból szemét (zsír) lesz. Mert másképp nem tudja a szervezet elraktározni. "

Amíg ennyire nem érted az összefüggéseket, addig nem érdemes okoskodni. Egyáltalán honnan vetted hogy én azt gondolnám hogy a gyors anyagcsere miatt több glikogén raktározódna?

Először tisztázni kéne, mi a gyors anyagcsere. Plasztikusan fogalmazva semmi másról nincs szó, mint arról, hogy az alapvető funkciókhoz mennyi energiát igényel az ember szervezete. Namost gyors anyagcsere esetén azért nem lesz elég az 5 g (vagy akármennyi), mert ennek sokkal nagyobb hányada megy el az alapvető funkciókra, mint egy lassú metabolizmusú egyén esetében. A maradékból pedig értelemszerűen nem lehet annyi glikogént képezni. Nyilván ha zsír is van a képletben, akkor már elég lehet, de most azt a hagyományos esetet vizsgáljuk, ahol a zsírbevitelt az eszenciális zsírsavakra korlátozzuk.

Ezért kell egy ektomorfnak több ch (ismét mondom, abban az esetben, ha zsírbevitel minimális).


Tehát az csak egy opció, hogy zsírból fedezzük a plusz kalóriaigényt.

Ugyanilyen opció az is, hogy ch-ból fedezzük.

Sőt, extrém esetben még fehérjéből is lehet, bár ennek ugye alapvetően nincs sok értelme, mert az aminosavakat felesleges erre használni.


Egyébként totálisan értelmetlenül reflektáltál már az elején, ugyanis ha megfigyeled, ezt írtam:


"A kettő kizárja egymást, ha a kalória nem elég akkor NEM ELÉG A CH/ZSÍR, ez ugyanazt jelenti."

Értem? A ch és a zsír hordozzák a fűtőértéket. Értelmetlen arról beszélni, hogy elég a fűtőanyag, de nem elég az energia, mert ez baromság. Olyan, mintha azt mondanád, hogy elég üzemanyag van a tankban, de nem fogunk hazaérni (mert kifogy).

Az már részletkérdés, hogy ki melyik energiaforrást preferálja jobban, ez saját kísérletezés tárgya.

(Megjegyzem, az nem normális, hogy egyáltalán nem izmosodtál a több ch-tól. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy valamely ehhez szükséges tényező nem működik jól a szervezetedben, amit a zsírral ki tudsz kerülni. De ne állítsd be ezt normálisnak, mert nem az. Az tehát, hogy neked nem jött be a dolog, nem azt jelenti, hogy a ch-val van probléma. Nekem se volt normális az anyagcsere sebességem, de én ezzel ellentétben simán fejlődtem a sok ch-tól, már ameddig tudtam, mert amúgy nem sokáig vittem pénzzel, de főleg inkább a hozzá tartozó fehérje mennyiséget).


Az hogy neked nem jött be a plusz ch, az a te eseted, aminek semmivel nincs több relevanciája, mint az enyémnek, nekem pedig bejött, és a zsír nem jön be annyira. Nyilván az emberi szervezetben rengeteg faktor van, ami ezt befolyásolja, ezek nagyon eltérőek lehetnek.


"Én sok hónapig szenvedtem az ilyenek baromságai miatt mint te, hogy azt mondták "nem elég a ch-d, azért nem nősz". Naja! Amikor már 7g körül vittem be szétrepedtem kb egész nap, a beleim meg kivoltak. Ezt se tudtam hosszan tartani, viszont azon a 2 héten remekül elkezdtem zsírosodni. Egyszerűen mert így működik a ch: ha éppen már teli a glikogén -> pillanat alatt zsír lesz belőle. Míg a zsírok bomlása az emésztésben sokkal bonyolultabb, és lassabb folyamat, illetve feleannyit kell zsírból bevinni ugyanazért a kalóriáért. "

Én meg jó sokáig szenvednék a hozzád hasonlóak baromsága miatt, ha rád hallgatnék, ugyanis mint írtam, nekem a zsír sokkal kevésbé preferált energiaforrás, mint a ch, intenzív munkánál pedig a szervezetem úgyis a cht/aminosavakat égetné el, tehát duplán értelmetlen lenne erőltetnem a zsírt.


Amúgy megint ferdítesz: NEM írtam soha olyat, hogy egy ektomorf CSAK akkor nőhet, a a kalóriaigényét chból fedezi. Újra ajánlom tanulmányozásra az első (és a második) hozzászólásomat, különös tekintettel az alábbi mondatra:

"Lehet persze kalóriatöbbletet biztosítani zsírokkal is."


Ez a mondat pedig:

"Tehát egy ektomorfnak egyszerűen nem megfelelő mennyiségű a 4g/ttkg ch, számára ez kevés."

A fentiekből következően, és egyértelműen, arra a jelenleg (és főleg régebben) általános esetre vonatkozik, amikor a zsírbevitel, már említett módon, az eszenciális zsírsavakra van belőve. Úgy gondolom nem kell túl sok ész ennek belátásához.


Az meg, hogy kételkedsz az általam közölt mennyiségekben, a te dolgod. Ennyi erővel én meg kételkedek a te beszámolódban.


Te tájékoztatod félre az embereket, mert a neked működő verziót állítod be egyedüli módként (ami nem igaz), én viszont nem ezt tettem, pusztán felvázoltam annak a lehetőségét, hogy chból is lehet biztosítani a kalóriatöbbletet (ez nyilvánvaló tény). Azt is leírtam már az első hozzászólásban implicit módon, hogy ennek alternatívája a zsír, ami szintén működik.

A helyzet az, hogy te hirdetsz broscience-et. És mint írtam, a 10 g az MUNKA NÉLKÜl volt. Az 1000 g az 13g/tskg volt.

Tisztában vagyok vele, hogy ez extrém gyors anyagcsere, ezért is lett elegem belőle. De továbbra is az ilyen alkatról van szó.

2015. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!