Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sprintfutással lehet szálkásodni?

Sprintfutással lehet szálkásodni?

Figyelt kérdés

Egy tag a kondiból javasolta, azt mondta többet ér mint a sima futás és még izmot sem veszítesz vele.

A programban van 10 darab fél perces futás, hegyen felfelé, teljes erőbedobással, 3 percenként egy, szóval 2 és fél perc a pihenő. Mindenki más csak lebeszélt róla hogy hát 10x fél perc futás mire elég... Már próbáltam, kb az ötödik után hányingerem lett, elkezdett fájni a fejem és majd kiköptem a tüdőm meg a szivem pedig nem vagyok egy tápos csire... szóval elég brutális hiába pihenek 2,5 perceket lehet még 5 is kevés lenne. Belevágjak szerintetek? Nem tűnik pudingnak a dolog. Lehet vele fogyni? (persze a táplálkozás teljesen rendben van)


2015. márc. 10. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, erzt hivjak HIIT-nek, kemeny dolog.
2015. márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HIIT nagyon kétoldalú. Nincs két egyforma ember, így a profik véleménye is megoszlik róla, mert minden adottság kérdése. Lehet, hogy valakiről ömlik tőle a zsír, de olyan is lesz, aki rengeteg fog izomból veszíteni tőle.


Szálkásításnál aerob mozgás biztosan hatásos, viszont HIIT lehet nála hatásosabb is, meg akár ronthat is a helyzeteden. Ha már úgyse bírod túl jól, akkor szerintem inkább hanyagold.

2015. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ mekkorák a lábaid, ugye a sprint igencsak igénybe veszi a combot ezért ha nagyok a combjaid akkor hatásosabb lesz. Például egy kezdőnek nem ajánlanám hogy akkor most álljon neki fél perceket sprintelni.
2015. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem kezdd 10-15mp-el a sprintet, vagy még kevesebbel, ha úgy jobban megy. Aztán ha már bírod emelhetsz az időhosszon. Én futópadon szoktam HIIT-ezni, fél perc nagyon gyors - fél perc lassú gyaloglás, és emelőt is rakok a padra. Ettől is el lehet fáradni, de nekem ez még jól esik.
2015. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először csak 100 métert sprintelj. Aztán 200-at. És így tovább.
2015. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!