Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha edzéstervet váltok már...

Ha edzéstervet váltok már akkor fogok szálkásodni?

Figyelt kérdés
Eddig mindig 8-12 ismétlésben edzettem de most tömegelés végén vagyok és ki szeretném próbálni a szuperszetteket, tehát nagyobb ismétlések intenzitás megmarad. Szerintetek megéri most szálkásítás kezdetekor edzéstervet váltani? vagy maradjak a réginél? Ha szinten tartó értékben eszek és mondjuk átváltok hardcorabb edzésre akkor pár kiló lemehet még megszokom? Mert ugye nem egyből akarom elkezdeni levinni a ch-t hanem majd miután megszoktam ezt az edzést mondjuk. Válaszokat köszönöm

2015. febr. 19. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Étrendet válts, szálkásodni attól fogsz. A szuperszett nem a sok ismétlést jelenti!
2015. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a kérdésem hogy gond e ha étrendet is meg edzéstervet is váltok és elkezdek szuperszettezni? nemfogok sok izmot veszíteni?
2015. febr. 19. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Váltani sose hülyeség, inkább magában a koncepcióban látok hibát. Szuperszettekben gondolkodni jó dolog, de csak arra ráállni nemigazán. Szerintem csempézd bele nyugodtan az edzéseidbe, de ne arra alapoz.


Maga a szuperszet egy intenzívebb edzésforma, tehát lehet energiaigényesebb is, de ezt így konkrétan kijelenteni nem merném.


Én nem tanácsolnám csak a szuperszettek használatát se tömegeléskor , se szálkásításkor. Viszont feldobhatja az edzéseidet. Hogy most épp a szálkásítás jön, és gyakran hallanni, hogy ilyenkor ugyanúgy kell edzeni, mint tömegeléskor, az leginkább azoknak szól, akik azt hiszik, a szálkásítás a magas ismétlésszámú edzést jelenti. Nálad szerintem ez a veszély nem fenyeget. Nyugodtan változtathatsz az edzésen ha akarsz, viszont heti több edzés ne legyen, és ne most akarj súlyokban és erőben fejlődni. Nem azt mondom, hogy szálkásításkor lazán kell venni a dolgokat, de ne hajsd magad agyon.

2015. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 david300 válasza:
Az egész azon múlik hogyan étkezel lehet tömegelősen is edzeni ha diétázol akkor száraz izom épül.
2015. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szálkásító diéta alatt semmiféle izom nem épül!!!!jó ha megmarad az ami van!
2015. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké oké tudom hogy az étrenden múlik. de mint írtam a tömegnövelés végén vagyok ezért nemsokára elkezdeném levinni a ch-t. Csak sok helyen írták hogy ilyenkor nem szabad edzéstervet váltani szálkásítás kezdetekor. De én mégis szeretnék. Az lenne a kérdésem hogy ha most edzéstervet váltok akkor fog e valami lemenni? Ha mondjuk intenzívebben edzek ugyan annyi kajával tehát itt szuperszettekről van szó. Mondjuk vagy 2 hétig tartom a kaját utánna kezdem majd levinni az úgy jó nem? Hogy nehogy izmot vesszek mert ugye nagyobb intenzitás miatt valamennyivel kisebb súlyokkal kell dolgoznom.
2015. febr. 20. 14:04
 7/7 david300 válasza:
Az intenziv szuperszett az sokkolja az izmokat rendesen én eleve nem is szeretem valamiért én a helyedbe inkább csak a szokásos 15-ös ismétlésszámnál maradnék.
2015. febr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!