Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem teszem tönkre magam még...

Nem teszem tönkre magam még ezzel is?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy nagyon szeretnék diétàzni és edzeni,de mostanàban valahogy nem jött össze,mert sokat voltam beteg. Az életem egy kicsit zsúfolt most,2sulit csinálok egyszerre+egy munka. Ez időben elég gàzul jön ki,és valamikor tanulnom is kéne.... Legutóbb az alvàs időmből edzettem,de ez sem lesz jó így... A kérdésem az,hogy ha most ilyen stresszes,hajszolt időszakban diétàzom és edzem az nem lesz màr nagyon sok a testemnek/szervezetemnek? Azt érzem,hogy kb.mindjàrt belehalol annyi mindent kéne csinàljak,de nekem ez nagyon fontos lenne.


Köszönöm előre is a segítséget!


2015. febr. 8. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az edzést semmiképp ne hagyd abba!

Nyilván nem ilyen időszakban kell csúcsokat dönteni.

A sport a legjobb módja a feszültség levezetésének és a rendszeres edzések sokat javítanak az alvás minőségén, ami talán a legfontosabb stresszes időszakban.


A diéta étrendet jelent.

Tehát ebben az értelemben a diétát se hanyagold!

Ilyen időszakban sokkal fontosabb a test ellátása a megfelelő minőségű, mennyiségű és arányú mikro- ill. makrotápanyagokkal.

Lődd be a szükségleteidnek megfelelő makrotápanyagokat és próbáld minél nagyobb hányadban tiszta forrásból fedezi őket.


Mikrotápanyagok terén ugye alap a multivitamin, C-vitamin, kalcium-magnézium és az omega3.

Stresszes időszakban nem árt fokozni a C- és B-vitaminok, valamint a magnézium bevitelét.


Mellette meg lazíts sokat, friss levegőn séta, meditáció, kevés tv/számítógép, stb.

2015. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 - palilaci - ***** válasza:

Gondolom a diéta alatt nem egy jól öszerakott étrendet (mert ez inkább hasznos mint káros) hanem egy ilyen koplalós, hat után nem eszünk-es szarságot értessz. Egy intenzív edzés után szinte kötelező a min.8 óra alvás.

A sok lebetegedést kitudod kerülni ha szedsz egy alap multivitamint + c vitamint. Ha nincs erőd edzeni, dobj be néha egy edzés előtti stimulánst és jobb lesz. Hát kb. ennyit tudok tanácsolni.

2015. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Hasznosak voltak!


Szoktam enni 6utàn,anélkül a napi 5-6étkezésem nem is lenne meg. Fehérje étrendet értettem a diéta alatt: csirke,rizs,hal,zöldségek,sovàny túró...stb. Szàmolom a fehérje,szénhidràt bevitelt,illetve a kalóriàt is. Egy héten àtlagosan próbàlok 0,5kg-ot lefogyni. És igyekszem nem félrekajàlni.


Vitaminokat màr elkezdtem szedni. B,c vitamint,kàlciumot,magnéziumot szedek. Majd még kibővítem,kezdésnek ennyit tudtam venni.


Az alvàssal tényleg vannak problémàim,majd megpróbàlok tényleg többet lazítani és relaxàlni.:)

2015. febr. 8. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne legyél kalóriadeficitben, állítsd be szintentartóra a mennyiségeket.
2015. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!