Azt írják, hogy zsírt/olajat szénhidráttal nem lehet enni, mert nem szívódik fel a tápanyag vagy mi. Akkor olajban sült csirkemellet nem szabad enni rizzsel? Vagyis nem érdemes?
Telített zsírokat nem érdemes szénhidráttal enni. Az olajból esetén pedig: hőkezelés hatására transzzsírok keletkezhetnek. De ezért kell kevés olajat használni a csirkesütéshez. (A megoldás a teflon egyébként.)
Hidegen sajtolt olajak, extraszűz olívaolaj, halolaj mehet szénhidrát mellé.
Sok itt a broscience!
"Telített zsírokat nem érdemes szénhidráttal enni." - Miért nem?
"A legmegfelelőbb a kókuszolaj. Előnye hogy hogy nem rendelkezik transz-zsír tartalommal." - nem, nem ez az előnye. Alapból semmi sem rendelkezik transzsírtartalommal. Ma már (az abszolút szutyok kategóriát kivéve) a margarinok sem. Transzzsírokat azokban az olcsó édességekben találsz, amikhez hidrogénezett növényi olajokat használnak fel. Transzzsírokat otthon te akkor tudsz csinálni saját magadnak, ha a zsírokat, olajokat a füstpontjuknál magasabb hőmérsékletre hevíted, az olaj "megég", a kémiai kötések szétesnek, emberi szervezetre káros anyagok keletkeznek. Azért a kókuszzsír a legmegfelelőbb sütésre, mert elvileg minden emberi fogyasztásra alkalmas zsiradék közül annak a legmagasabb a füstpontja. Stabil. Normál sütési körülmények között nem megégetni, nem esik szét, nem keletkeznek benn káros anyagok.
Kérdező!
Egyes elméletek szerint a gond azzal van, hogy a különféle makrotápanyagok más-más közegben emésztődnek. Ha vegyes a táplálék, ezeknek a közegeknek egyszerre kellene jelen lenni a gyomorban. Emiatt kínlódik az emésztőrendszer, az enzimtermelő szervek, az étel emésztetlenül halad tovább a tápcsatornában, "rohad", kedvez a rossz baktériumok elszaporodásának, stb. Nem is annyira a CH-zsír kombó a baj. Sokkal inkább (viszont most nem esküdnék, meg, nem néztem mostanában utána) az állati fehérje-CH okozhat gondot.
Van, akinél az "összeevés" valóban gondot okoz, a nagy többségnél egyáltalán nem, vagy legalábbis nem láttam rá vizsgálati eredményt, hogy ugyanabból a kajából szétválasztva mennyivel nyerne több energiát ill. mikrotápanyagot a nagy többség, mint ha "összeeszi".
Én próbáltam mindkét verziót (a szétválasztást fél évig). Nem éreztem különbséget.
Ha nem puffadsz, nem rossz a vérképed, fejlődsz, ne foglalkozz ezzel.
Azért mert csökkentik az inzulinérzékenységet, de tudom, hogy ez vitatott. A vicc az, hogy van, aki azt állítja, hogy a kókuszzsír is inzulinrezisztenciát okozhat. De még ha azt is mondjuk, hogy ez broscience, egy diétában pl. biztos, hogy nem jó zsíros húst enni. A magas fehérjebevitel miatt sok húsra van szükség, viszont ha ezt zsíros húsból próbáljuk megoldani túl sok a plusz kalória, arról nem is beszélve, hogy nem is lehet pontosan megállapítani, hogy egy hús mennyi zsírt tartalmaz, csak nagyjából. Persze a ketogén diéta az más.
Tömegelést ki lehet próbálni oldalassal, ha valaki nagyon vágyik rá, de meglepődnék ha ezzel fel lehetne építeni egy nem rohadt zsíros fizikumot.
"Azért mert csökkentik az inzulinérzékenységet" - igen, ez benne van a pakliban ,de mi köze ennek a CH-val való fogyasztásukhoz? Én erre kérdeztem rá: " "Telített zsírokat nem érdemes szénhidráttal enni." - Miért nem? "
Így most már értem, hogy te valószínűleg csak arra gondoltál, hogy telített zsírokat nem érdemes enni (?).
Igazából mindegy, hogy diétában vagy tömegelésnél eszed a zsíros húsokat, ha beleférsz a makróidban. Abban viszont teljesen igazad van, hogy a zsírtartalom követése a csirkemellet leszámítva szinte mindenben bizonytalan, s míg tömegelésnél nem annyira gáz, ha félrecsúszik az ember egyszer-kétszer, szálkásításnál jobb biztosra menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!