Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok a mai edzésemről?

Mit gondoltok a mai edzésemről?

Figyelt kérdés

Délelőtt futottam 12km-ert ( 11.5km/h tempóval)

délután megcsináltam 300 fekvőt ( 30-asával) 100 húzódzkodást( 10-esével) és 500 felülést (50-esével) majd 4 sorozat lehúzást a gépen (70-80 kilóval) fűrészgép 4 sorozat 2x 35 kilóval, döntött törzsű evezés 5 sorozat 40-50 kilóval,majd a végén 6x6 húzódzkodás +10 kilóval ezután még 15p has. Meg 1 órát bicóznom kellett a városban. Tudom hogy soknak tűnik, de mostanában hogy van időm majdnem mindnnap lenyomok ennyit, vélemények érdekelnek, elsősorban hogy ti hogy kajálnátok a helyemben. 174 centi 78 kiló vagyok kb 13-15% testzsírral.



2015. jan. 18. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nos, úgy látszik nem csak én edzek az alap tézisek teljes figyelmen kívül hagyásával.

Mondjuk ha tényleg minden nap csinálod, és nem viccnek szántad az egészet, valamint azok a 4 sorozatos szériák tényleg kemények, akkor max egy hónapon belül tuledzed magad, ez hotziher. Ha minden nap akarsz edzeni, akkor max 2 sorozat, de jó agy-izom kapcsolat mellett egy is több mint elég.

én például ma így edzettem: Guggolás 50kg*50, d.t. evezés 40kg*50, bicepsz 2 12kg-os egykezessel 50-50, mellről nyomás 26kg*50, fekvenyomas 40kg*50.

Emellett az etrendem semmi más, mint kb 400-450 g fénymag/nap. Ezen kívül általában semmit nem eszek.

Neked persze nem ezt javaslom, hanem emellett is a normál testépítő étrendet.

2015. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Galaxis. ***** válasza:
Megmozgattad magad igen ezt olvasom. De végülis mi a célod ezzel?? Mert tömegnöveléshez nem jó. Fogyáshoz megint csak nem a legmegfelelőbb ez így egyben. Akkor mi is a cél? És akkor válaszolok, hogy jó vagy nem...
2015. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
súlyzóz eddzést nem csinálom minden nap, heti 3-4 max, futás az majdnem mindennap, meg sajátsúlyos is heti3 (1-1-.5 óra intenzíven) kb ezen kívül úszok még heti 2x 2 óra. Csak ma a saját súlyos meg a kondi egybe esett, meg a futás is :D Amúgy a célom, egyik hogy tudjak mit kezdeni a sok energiámmal, meg ne unatkozzak, másfelől meg hogy jó fizikumom legyen, meg szeretek mozogni,meg érezni hogy fejlődöm. Mondjuk ezt amit fent leírtam csinálom már egy ideje, van hogy 1-2 hetente berakok egy pihenő napot, vagy 1-2 lazább napot, amikor csak futok meg aerobozok. Amúgy szerintem nem eddzem túl magam vagy nemtudom, ezalatt mit szoktak érteni persze néha elfáradok estére, megérzem hogy sok, akkor másnap mást csinálok .Annyi hogy néha érzem hogy a szívemnek kicsit kéne többet pihennie, de nagyon nem zavar, csak este elalvás előtt mindig kicsit erősebben ver. tehát mondom, csak annyi a célom hogy mindig kicst jobb legyek :D nem tudom máshogy fogalmazni, szeretek mozogni,meg teljesíteni :D
2015. jan. 18. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:

--gömb--


Na akkor én nyertem az unortodoxiaversenyt, mert én minden reggel lenyomom azt amit irtam :D


Így nyilván jóval fenntarthatobb a dolog tuledzes szempontjából. Nem kifejezett testépítő profilú edzés ez se, de a célnak megfelel. Persze lehetne variálni a gyakorlatokat, jobban kiegyensulyozni stb.


A tuledzes az az, amikor ezt a minden nap edzést nagyobb sulyokkal csináltam. Folyamatosan emeltem a súlyt, legutoljára 73 kg-ba guggoltam 30-at. A combjaim meg önálló életet kezdtek elni, de tényleg egész nap úgy éreztem, mintha két elektromos combom lenne, amiben nincsenek idegek :D

Na ez tuledzes.

Amúgy a tünetei ezek: Állandó fáradtság, levertség, kedvetlenseg, motivaciovesztes, ilyenkor érdemes visszavenni a tempóból.

2015. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jólvan, akkor te sem vagy semmi, nekem ilyen még nem volt :D Amit leírtál az szép, minden nap, én nem tudnék ugyanarra edzeni másnap súlyzóval,vagy ha muszály lenne igen, de fájna :D na mind1, kaját nem tudom hogy kéne számolnom, mennyi ch-val. Fehérje megvan, de többit igyekszem minimalizálni, nem akarok bezsírosodni,mert arra hajlamos vagyok.
2015. jan. 18. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:

--gömb--


A Ch az pont az a dolog amit mindenkinek magának kell megállapítani, kikiserletezni. Ha egy általános iranyerteket akarok mondani, akkor számolj mondjuk 3g/ttkgval, figyelembe véve, hogy ha jól értem nem kifejezetten a tomegnoveles a cél, illetve hogy viszonylag lassú az anyagcseréd. De lehet hogy változtatnod kell majd rajta. Ha esetleg gyengulsz/fogysz akkor menj fel mondjuk 4g/kg-ra, ha netán hizol (bár ahhoz már tényleg szélsőséges metabolizmus kell), akkor értelemszerűen addig csokkented, amíg beáll az egyensúly.

Azzal is lehet kísérletezni, hogy feljebb viszed a telítetlen zsirbevitelt, akár a kaloriabevitel 60%-ára is.

A kifejezett ketogen táplálkozást én nem propagálom, nekem nem vált be, de működni működik az is, kérdés milyen hatásfokkal.

Valamint alacsonyabb ch mellett a teljesítmény is lassabban fog nőni.


Én meg azért csinálom így az edzést, mert így ki tudom iktatni a gyors anyagcserét a képből. Ha nem edzenék minden nap, akkor a regenerálódás úgy megy végbe, hogy nincs semmi, ami hatékony gazdálkodásra kényszeríti a szervezetemet, mert alapból egy nagyon vékony gyerek voltam. Most se vagyok vastag, de ha azt nézem, hogy úgy guggolok és húzok fel 140 kg-ot, és nyomok ki 90kg-ot, hogy összesen 60-80 g a napi fehérje bevitelem, az is csak növényi, akkor nem csinálhatom olyan rosszul a dolgokat, nem? :D.

2015. jan. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!