Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomláz naponta?

Izomláz naponta?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy ezt nem tudom hova tenni:

3 napja edzettem mell váll bicepszet. Az edzést követő nap a mellemben volt izomláz annak rendje és módja szerint, máshol nem. Rá két napra mellről elmúlt, és a bicepszem volt izomlázas, és ma pedig az alkaromban van (iszonyatos) izomláz. Van e valami oka ennek, hogy ilyen bontásban jön ki a dolog (máskor is észrevettem hogy izomcsoportonként másképp jelentkezik)?

Vállamba nem volt izomláz, de az életembe soha nem volt, ezt se tudom mire vélni (fejlődik amúgy, csak izomláz nélkül)

Tudom hogy az izomláz nem jelent úgymond semmit, csak a kialakulás időbeni eltolódása miatt gondolok olyasmira, hogy lehetséges hogy ez arra vezethető vissza hogy milyen az izom típusa esetleg? Bicepszre csináltam magas, és alacsony ismétléses sorozatokat is, többire csak alacsonyakat.



#izomláz #izomszerkezet
2015. jan. 16. 21:42
 1/7 anonim válasza:

ha olyan edzést is beleépítenél ami együtt mozgat mindent (eliptikus tréner, vagy futás), akkor egyszer-kétszer lenne izomlázad, aztán nyugodtan mehetsz napi felbontásra X Y majd Z izmokra.


Aki csak edz és a kardiót hanyagolja, az nagy butaságot csinál. Futás vagy valami olyan dolog kell ami minden izmot megmozgat. (eleve a kalóriaégetés okozza a boldogságérzetet edzés után)

2015. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

mármint a kérdésre válaszolva azt még lehagytam, hogy akár 10 napon keresztül is lehet izomlázad 10 helyen, mivel az agy egyszerre 1-et érez (a legfájóbbat) leginkább, így minden izmod külön megmozgatása újabb és újabb izomláz lehet.


Ha mindig ugyanott lenne izomláz az más lenne.

2015. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló mit él át?
2015. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit él át, de bődületes baromságokat tol per pillanat.

Egyrészt kardiózok, bár nem sokat. Másrészt az elliptikus tréner semmi esetben se okozhat izomlázat. (jó, eltunyult embernél igen, de ez extrém eset)

Másrészt már lassan egy hónapja kezdtem újra az edzést, átmozgatással, és szép lassan fokozom a terhelést, intenzitást. Ilyen formán pláne indokolt az izomláz, mert minden edzést keményebben csinálok.

Az egyetlen dolog amit nem értek az, amit leírtam.


Gondoltam olyasmira, hogy ez utalhat a vörös, és a fehér izmok (valami dereng hogy ilyen külön izomfajtáról olvastam, de hiányos a tudásom) arányával függhet össze. De ez csak saját feltevés, gondoltam itt hátha valaki értelmes magyarázatot tud adni rá.

Válaszokat továbbra is várom, előre is köszi.

2015. jan. 16. 22:48
 5/7 A kérdező kommentje:
fel
2015. jan. 17. 10:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Vállamban nekem sem szokott izomláz lenni, csak akkor ha fél órám van edzeni és szinte nem pihenek semmit.

A többivel se foglalkozz, izomláz több nappal edzés után is előjöhet sőt az a fájdalmasabb verzió. Azt is észrevettem hogy ha egy lightosabb edzést pár napra rá követ egy kemény láb mondjuk, a megterhelés miatt jóval erősebben érzem a másikat is.

2015. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Zavarni nem zavar, csak furcsállottam, és az okára vagyok kíváncsi. És amúgy meg baromira igazad van, mert az alkaromban annyira erős volt az izomláz hogy csak pislogtam ugyanis bicepszezést igyekszek izoláltan csinálni, alkart minél jobban kikapcsolva. Arra ottvan az imádott felhúzásom, meg kiegészítő gyakorlatok.


Szóval igazából az ok érdekelne, de azért köszi, ez is jó infó volt!

2015. jan. 17. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!