Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az 1-es (! ) tipusú cukorbeteg...

Az 1-es (! ) tipusú cukorbetegség mennyire hátráltat a testépítésben?

Figyelt kérdés

4é ves korom óta vagyok cukorbeteg, most 18 vagyok, és szeretnék elkezdeni edzeni. Orvosom az a fajta aki azt mondja, hogy "ha lemész a terembe és akarnak adni neked ilyen turmixokat, ne fogadd el!". Úgyhogy tőle segítséget nem várhatok. Szerintetek érdemes elkezdeni? Ha később versenyezi szeretnék (ami még nagyon messze van, tudom), akkor lehetséges egyátalán? Tanácsokat is szívesen fogadok, csak úgy általánosan a témával kapcsolatban is.

Actrapid, és lantus inzulint használok.

18/f



2015. jan. 16. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Fehérjeturmixot nem értem, miért ne ihatnál, olyan szinten van benne igazság, hogy tömegnövelőt tilos innod!
2015. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Edzés utáni turmix nélkül is fejlődsz, hiszen az egész napi étrend számít.

Zab, barna rizs, teljes kiőrlésű dolgok, rost, ezek nem emelik meg úgy a cukorszintet.

A zsír pedig főleg nem (egyél több telítetlen zsírt, ha sok a ch).

Ez ugyan nem tölti be a glikogénraktárt, de annyi ch, amennyi neked a max lehet egy nap, elégnek kell lennie. Mondjuk amit megeszel egy nap szénhidrátot, azt tedd edzés előttre és utánra (a gyors ch-s turmix neked felejtős, de helyette tolj be egy komplex étkezést).


Menni fog az, hidd el!

Ha a fehérjét ki kell pótolnod, nyugodtan használj táplálékkiegészítőt(persze gyors ch nélkül, de ez egyértelmű(vagyis tömegnövelőt sem!)).


Az orvosok többsége sajnos nagyon ostoba ehhez a témához.


Ha jól csinálod és te is figyelsz a tested reakcióira, igenis érhetsz el eredményt!

2015. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem edzés utána turmix is mehet, 2 adag fehérjével és plusz glutaminnal (30-50g). Csak gyors szénhidrát ne legyen benne.
2015. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Tojásprotein turmixot fogyaszthatsz.Tejsavót és szőlőcukrot értelem szerűen nem.Tömegnöveléskor kalóriapluszt zsírból tudsz nyerni a túl sok ch helyett.Egyébként meg kínálgatták már valakit itt ingyen túrmixal a teremben?:D
2015. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az egyik legjobb dolog, ami egy cukorbeteg emberrel történhet az egészséges életmód és az edzés. komolyan mondom.
2015. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
amúgy arra figyelj oda, hogy a tejsavó koncentrátumban lehet laktóz, ami bajos lehet. ált az izolátumban nincs, de ebben nem vagyok teljesen biztos, jobban jársz, ha pontosan utánaolvasol
2015. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2015. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyetlen nagyon lényeges dologra kell figyelned, a cukor, mozgás, inzulin és az energia egyensúlyra. A vércukor szintet úgy is rendszeresen mérni kell I-es típusú betegségben, akkor meg előbb-utóbb úgyis megtanulod milyen terhelés mellett hogy szokott beállni. Valamennyi szénhidrátra a szervezetnek úgyis szüksége van, de ennek az egyensúlyban tartására meg van az inzulinod.


A bevitt energiát főleg fehérjéből (szénhidrátból is) fogod úgyis biztosítani. A szénhidrát jó részét így úgyis el fogod égetni, a maradékra meg ott a gyógyszer. legfőképp a vércukor szint rendben tartására figyelj, mert az intenzív mozgástól gyorsan le fog esni, de nem vigyél be egyszerre sokat, csak annyit amit elhasználsz közben. Ezeket kell megtanulni és apródonként közben pótolni.


Az fontos, hogy összességében ne legyen szükség nagyobb inzulin bevitelre az egynsúly fenntartásához (ne használj egyszerre túl nagy adag többlet szénhidrátot, "úgyis elégetem" felkiáltással). Szerintem inzulinból meg inkább kevesebbre lesz szükség mert a cukor jelentően lejjebb esik az izom munkától, de ezt majd úgyis meglátod. Akkor kicsi adagokban mindig pótolni kell, nehogy hipoglikémiás rosszulléted legyen, ha túlságosan leesik tőle.

Mert a többlet izom munkától mindenképp leesik a vércukor szintje. Ezeket mind figyelembe kell venni.



Előre láthatólag annyival több szénhidrát bevitelére lesz majd szükséged, amit úgy is eléget a többlet munka és még arra, amire még ezen kívül szüksége van a szervezetnek.


Nem lesz egyszerű az egyensúlyt tartani, de csak addig amíg ki nem dolgoztad, meg nem tanultad a módját.


Valószínű, hogy kevesebb inzulin mellett több szénhidráttal is meg lesz a cukor egyensúlyod. Ezeket magadnak kell kitapasztalni, mert az orvosok jó ha a normál, átlagos életmód mellett valahogy be tudják állítani a cukrosok egyensúlyát.


Egyébként izmot építeni fehérjékből lehet.

Ehhez nem kell feltétlenül mesterséges porokból bejuttatni a fehérjét, természetes sovány húsok, csirkehús de bármi hasonlóból izom építő fehérjékhez lehet szert tenni.


Aztán az edzéseknél szem előtt kell tartani a megfelelő bőséges mennyiségű folyadék pótlást, az izzadással és folyadék ürítéssel kialakuló ásványi sókat pótolni kell. Itt sok mindenről, sok anyagról szó lehet, de a legfontosabb a Nátrium és Kálium pótlás.

A tapasztalatom szerint. A Nátrium hiány izomgyengeséget, fáradékonyságot okoz, a Kálium hiány izomgörcsre hajlamosít. Nálam mindenképp így volt, aztán megoldottam egyszerűen.

Vettem csökkentett Nátrium tartalmú konyhasót, kicsi henger alakú Light Salz és hasonló feliratú hengeres, nem nagy dobozban árulják. Abból szoktam sok izzadás és edzési idő után talán negyed grammot megenni kis vízzel elkeverve (bárhogy csak bent legyen) és megint erőre kapok és a korábban rendszeres izomgörcsöt is elkerülöm azóta.


persze vannak izotóniás italok és porok, de ezt már mindenki maga dönti el mit választ.

2015. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy az éves vérvételt vedd komolyan, nézz utána minden egyes értéknek, illetve ha az orvosod azt mondja hogy baj van akkor ezt vedd figyelembe azonnal. A cukrod és a biztonságod legyen az első.


Egyébként jobb mintha keveset mozognál. Sok sikert!

2015. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyilván a rendszeres és folyamatos kontroll nagyon fontos, ilyen esetben különösen. Az éves, féléves is kinek hogy szokták.


De itt még annál is sokkal fontosabb a napi folyamatos kontroll, mert az edzéseknél nagyon leeshet a vércukor szintje, ha meg eszünk kicsit többet és nem dolgozzuk le és nem is kompenzáljuk gyógyszerrel, akkor kórosan nagyon megemelkedhet.


A lényeg, tudni kell a szervezet miként reagál különböző esetekben és ezeket meg kell tanulni karbantartani.

Sőt ha ezt sikerül kitanulni, esetleg még tanfolyamon is képzed magad, akkor később diabéteszes embereket edzhetnél esetleg, úgyis eléggé hiányos a orvosok diabétesz kezelésével kapcsolatos felkészültsége. Tudják, mert tanulták de extrém esetekre nem készültek fel. Ott csak annyit tudnak mondani ha valamiről nem tudnak többet, inkább ne. De hát ez így elég ismerős neked is.

2015. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!