Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét válasszak? A...

Milyen fehérjét válasszak? A nők is ugyan azokat szedik, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Ha edzés után nagyon szédülök és éhes vagyok, akkor erre is jó a fehérje? Edzés után legalább még 1 óra amíg hazaérek.


Heti 3x edzek elég csak edzés után azokon a napokon? Ha nem, akkor mikor kéne még? Minden fehérjénél változó, hogy mennyit kell belőle inni vagy ez fixen meg van adva?


Bocsánat a sok buta kérdésért, de semennyire sem értek hozzá. Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2014. nov. 21. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mind egy, ugyan olyan mintha mondjuk sovány húsokat ennél csak ez koncentrátum. Ha nem vagy allergiás a tejcukorra vagy tejfehérjére akkor a tejsavófehérjét ajánlom. Olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet így meglesznek az alapismereteid, nagyon hasznos és ingyen letölthető.
2014. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

NEM.


A nőknek csakis zumbaznia es banandietaznia szabad.

2014. nov. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)


Még arra lennék kíváncsi, hogy az mennyire probléma, ha én csak edzés után használom? (Szóval reggel,este meg az edzés nélküli napok kimaradnak.)

2014. nov. 21. 15:59
 4/6 A kérdező kommentje:

# 2/2

Nanee.:O Én meg kondi bérletet vettem zumba bérlet helyett...:S

2014. nov. 21. 16:00
 5/6 kovpet ***** válasza:
Ha edzés után szédülsz az éhségtől, az azért nem a legjobb. Nem tudom, hogy mi az étrended, de ha már szédülsz, akkor egyél (illetve a te szóhasználatoddal: szedj be) egy szőlőcukrot. :)
2014. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fehérjeturmixok ivása tökéletes edzés utánra. Máskor nem is kell, feltéve, ha a megfelelő tápanyagokat képes vagy szilárd kajából bevinni. Tehát kell az étrend.


Edzés után turmixból szerintem elég 30-40g fehérje. Minden fehérjénél le van írva a doboz hátoldalán, egy adag fehérje hágy g és ez mennyi fehérjét tartalmaz (érdekes így leírva, de a fehérjék többsége 80%-os, de ez változó). Többnyire 1,5-2 adag elég, nőknek a kisebb súly miatt lehet bőven elég a 1,5 adag is.


Persze tömegnövelés alatt (mikor cél az izomnövelés) a turmix mellé menjen még 40-50g gyors szénhidrát. Ez akár mehet szölőcukorból is, de a fehérjével ellentétben, ez csak edzés után ajánlot.


A szédülés és éhség így első tippre az éhség miatt lehet. Jó mi :D De ezen a fehérjeturmix szénhidráttal szerintem segíteni fog. Meg azért edzés elött is 1,5-2 órával mehet szénhidrátdúsabb kaja.


De leírom mégegyszer, de lehet már tudod, a fejlődés alapja a megfelelő étrend! A tápkiegek csak minimális segítséget nyújtanak, esetleg egyszerűbbek.

2014. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!