Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tömegnöveléshez melyek a...

A tömegnöveléshez melyek a nélkülözhetetlen tápanyagok?

Figyelt kérdés

Fehérje, szénhidrát, és zsír?

Ha megfelelő arányban fogyasztom a felsoroltakat, akkor biztosan megkezdődik a súlyövekedés?

Ektomorf alakom van, nagyon sovány vagyok, eddig nem nagyon figyeltem az étrendemre, de ezen változtatni fogok. Jelenleg 176 cm magas/60 kg súlyom van. A célom elérni a 70-80 kg-os testsúlyt.


Találtam neten egy tömegnövelés alatti tápanyagszükséglet kalkulátort:


[link] - Ez a súlynövekedés eléréséhez szükséges tápanyagmennyiséget mutatja?



2014. nov. 14. 20:38
 1/3 A kérdező kommentje:
22/F
2014. nov. 14. 20:46
 2/3 anonim válasza:

Minden választ megkapsz a kérdéseidre, ha elolvasod a következő könyvet, amit Drugs Bunny, egy nagyon tapasztalt edző írt meg. [link]


off: Én azt vallom hogy alapvetően egészségesen kell étkezni, minél kevésbé feldolgozott élelmiszereket enni. Emellett fontos hogy sosem hanyagold el a magas fehérjebevitel. Fontos hogy sportolj változatosan. Legyen olyan mozgásforma ahol nagy súlyokat mozgatsz meg, legyen ahol a szívedet, belső szerveidet erősíted, és legyen olyan ahol kifejezetten csak zsírt égetsz. Sokan utálják a kalóriaszámolgatást, de én férfi létemre számolom, és nekem használt az évek alatt. Az is nagyon fontos hogy ne vedd túl komolyan mert bele fogsz csömörödni. Ha túl komolyan veszed egy idő után elveszíted a motivációd. Egyél időnként hamburgert meg ami jól esik, a hangsúly azon van hogy alapvetően jó minőségű ételeket vigyél be a szervezetedbe, és sportolj változatosan, ja és persze élvezd.

2014. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert fehérjén, szénhidráton és zsíron kívül milyen (makro)tápanyagot ismersz?
2014. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!