Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítene valaki a edzésbe?...

Segítene valaki a edzésbe? (lent) Fon tos!

Figyelt kérdés

Hali ma kezdtemel gyúrni kondi terembe de nincs edzés tervem 98kg vagyok és ki szeretném edzeni magam tisztán edzek.

Amit tudni kell rólam :

98 Kg vagyok 15 éves Férfi

Valaki tudna nekem edzés tervet írni nagyon jó lenne

És még ha tippeket is tudnátok írni jó lenne hogy szedje valamit vagy valami hogy minél előbb mutatkozon a kondizás

Heti 3-4 alkalommal mennék



2014. okt. 29. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.


Ha sok a zsír rajtad, akkor:

Szálkásító diéta: napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Egyébként meg googleba: sárga kapszula pdf.

Olvasd el.

2014. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sandorzsolt, te ezt előtte leírtad valahova, és onnan mindig kimásolod , vagy mindig leírod ?:D
2014. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leírtam word-be és másolom. De én írtam össze, nem vettem át sehonnan.
2014. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 G. Tamás válasza:

Nem írtál magasságot, mert ez így relatív, hogy 98 kilogramm vagy. Azt meg nehezen hiszem el, hogy ma voltál lent először a teremben, és máris tisztán táplálkozol. Nekem is egy fél évbe telt, mire beláttam, illetve meg tudtam azt tenni, hogy tisztán étkezzek ( ugyan akkor miért ne lehetnél kivétel ) szóval az csak egy töredék, hogy lemész, és gyűröd a vasakat. Ha nincs alapanyag (fehérje,szénhidrát,zsír) amiből építkezz, akkor nem lesz eredmény, plusz pihenőidő. Kezdőként elég a heti 3 átmozgató gyakorlat. Alapgyakorlatokat alkalmazz. Guggolás,felhúzás,fekvenyomás, döntött törzsű evezés, húzódzkodás, bicepsz állva, homlokra engedés, tolódzkodás.

Végére jön a mindenkitől jól megszokott "szedjek valamit ? mit szedjek, hogy nagy legyek?" kérdések. Először is hangyát... boxkesztyűbe. Nem a tápkiegtől leszel nagy, csak kiegészíti, amit am szilárd kajából nem tudsz bevinni. Nézd meg, hogy mindenből megvan-e a megfelelő mennyiség ( fehérje 2g/tskg, szénhidrát testalkathoz mérten 3-6 g/tskg, zsír 1g/tskg, c-vitamin, multivitamin) amennyiben nincs, azt pótold valami kiegészítővel.

2014. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15 éves FÉRFI? :D

Hát öreg, ha 15 évesen mázsa sulyod van, akkor beszélj egy orvossal.

2014. okt. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!