Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17 éves vagyok és elég vékony,...

17 éves vagyok és elég vékony, hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
ahogy már fent is leírtam vékony vagyok , de szeretnék hízni és közbe izmosodni , ismerősöm ajánlotta a Platinum mass gainert ,(javitsatok ki ha nem lenne jó) szerinte először ezt kéne , nem tudom beválaljam-e .. étrendet ha tudna valaki leirna vagy linkelne nekem , ami nem túl nehéz elkésziteni .. és még pár tipp hogy hogy és mint kéne csinálnom .. köszönöm előre is

2014. okt. 20. 21:37
1 2
 1/15 Musclemore ***** válasza:
67%
Először az alapokkal legyél tisztában, olvasd el a sárga kapszulát-ingyen letölthető, valamint googleba keress rá:alapismeretek 1. találat-lent van továbbgomb is.
2014. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

"Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3."


(sandorzsolt)


Minden jog fenntartva.

2014. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is olvass előbb, mert neked ide jó pár oldalt kellene írni. Az alapokat tanuld meg. Google- alapismeretek.
2014. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Na király, hogy az én írásom lett beírva én pedig most pont kihagytam. :-)
2014. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , el is olvasom az alapokat
2014. okt. 20. 21:53
 6/15 A kérdező kommentje:
még annyit hogy az a heti 3 edzési napokat hogy válaszam ki pl minden 2 dik nap vagy akkor amikor akkarom , szóval lehet egymásután 3 nap is , vagy akkor nem regenerálódik az izom?.. és akkor tömegnövelőt eleinte még ne szedjek cska az étrendre figyeljek?
2014. okt. 20. 21:56
 7/15 anonim ***** válasza:

sandorzsolt:

Bocsi :)


Kérdező:

Jobb ha szétszeded őket. Egy nap edzés. egy nap pihi.

2014. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Musclemore ***** válasza:
64%

Én kezdtem ezt a válasz bemásolást.xd

Mert azt hittem zsoltit elveszítettük.

2014. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Musclemore ***** válasza:
61%

Oszd el ahogy akarod, de akkor figyelembe kéne venni azt, hogy egymás után ne edz olyat izmot ami már kapott előző nap, kicsit is.

Pl. Hétfőn mell-tricepsz és kedden váll-ez pl így rossz mert mell-tricepsznél kap eléggé a váll is, érted?

2014. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
értem ezt már , de akkor tömegnövelőtt még ne szedjek vagy jó lenne ?
2014. okt. 20. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!